Москва корегує сценарії впливу на Україну. Якими будуть першочергові цілі Кремля?

Москва корегує сценарії впливу на Україну. Якими будуть першочергові цілі Кремля?

Блоги
Укрінформ
Російські спецслужби розробляють додаткові заходи з нівелювання держапарату та позбавлення України правосуб'єктності на міжнародній арені

За інформацією групи ІС, керівництво Кремля продовжує реалізацію безкомпромісної політики щодо України, задіявши вже випробуваний сценарій з нівелювання зовнішньополітичних зусиль чинного державного апарату України, розвалу сектору оборони і безпеки і, як наслідок, до відмови стратегічних партнерів України від її підтримки в контексті протистояння з РФ.

Зокрема, російські спецслужби розробляють додаткові заходи щодо позбавлення правосуб'єктності України на міжнародній арені. Подібна тактика розрахована на період до парламентських виборів. Вона передбачає впровадження термінових заходів зі зміни принципів функціонування вищих органів влади України.

При цьому першочергові цілі Кремля будуть такими:

1. Делегування Росією права на прийняття відповідальних рішень лише тих політичних партій і сил України, які мають «найбільшу підтримку Донбасу» з прицілом на їх входження до нового складу Верховної Ради.

2. Подальше просування фігури В. Медведчука в оновлену політичну систему України з одночасним посиленням його повноважень.

3. Максимальне використання політичних «дивідендів» виборчих кампаній для збільшення присутності проросійськи налаштованих депутатів і партій у новообраному парламенті з подальшим формуванням політичної коаліції (або потужної депутатської фракції, групи), які будуть лобіювати інтереси Кремля, а також підтримувати вигідні Москві ініціативи.

4. Дезінтеграція проєвропейського політичного блоку України з метою максимального послаблення позицій перед парламентськими виборами.

5. Паралельне ослаблення інституту президентської влади та мінімізація конституційних функцій глави держави.

6. Форсування ідеї проведення прямих переговорів з т. зв. «ДНР/ЛНР».

У разі успішної реалізації цього плану російська сторона має на меті перейти до другого етапу розвитку сценарію, який насамперед буде спрямований на:

1. Уповільнення темпів і замороження співпраці України з НАТО.

2. Посилення позицій прихильників військово-політичного нейтралітету України та багатовекторної зовнішньої політики, як наслідок – гальмування євроінтеграційних процесів.

3. Надання постійного «особливого статусу» (в тій чи іншій формі) т. зв. «ДНР/ЛНР».

4. Відмова від агресивної українсько-російської риторики, поступове відновлення двосторонніх міждержавних відносин у торгово-економічній сфері з подальшим переходом у політичну площину.

5. Послаблення антиросійських західних санкцій і обмежувальних заходів.

Цей стратегічний план Москви, у зв'язку з певними прогнозованими змінами внутрішньополітичних і зовнішніх аспектів, зазнав деяких змін порівняно з планами і намірами Кремля на виборчий цикл в нашій державі, який група ІС надавала у серпні 2018 року.

Дмитро Тимчук
FB

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-