Австралія і Франція обговорюють патрулювання Південно-Китайського моря разом зі США

Австралія і Франція обговорюють патрулювання Південно-Китайського моря разом зі США

Укрінформ
Австралія збільшила “темпи навігації” у Південно-Китайському морі і готова підтримати США та Францію у майбутніх багатосторонніх операціях у цьому регіоні.

Про це заявив міністр оборони Австралії Крістофер Пайн під час зустрічі зі своєю французькою колегою Флоранс Парлі, інформує theaustralian.com.au.

“Щодо Південно-Китайського моря (ПКМ), то Австралія і Франція поділяють спільну точку зору - ПКМ є міжнародними водами, і ми маємо право рухатися ними, як ми вважаємо за потрібне, та застосовуючи нормальну практику будь-якої країни, що здійснює навігацію у Південно-Китайському морі”, - сказав Пайн.

Австралійський міністр наголосив на готовності Австралії долучитися до групи країн, таких, як Франція, щодо проведення спільних навчань та єдиної політики щодо ПКМ.

У свою чергу очільниця французького оборонного відомства запевнила, що країни обговорюють також можливість долучитися до патрулювання спірних вод, яке вже здійснюється США.

“Це одне з тих питань, які ми маємо вирішити разом... Однією з тем для обговорення є саме координація дій у Південно-Китайському морі... Ми хочемо (забезпечити) дотримання Китаєм міжнародних норм, але ми залишаємося відкритими для діалогу”, - заявила міністр.

У червні Франція заявила, що збільшує свою військову присутність в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, проводитиме повітряні навчання, а також відправить військові кораблі у Південно-Китайське море.

У травні Париж відправив свій корабель “Діксмюд” та фрегат через спірні острови Спретлі та інші острови, які Пекін вважає своїми.

Читайте також: Японський прем'єр їде до Австралії - вперше за 75 років

Австралія, яка наразі вільно здійснює мореплавство та перельоти над ПКМ, не готова до підтримки США у справі патрулювання спірних вод, щоб забезпечити виконання рішення міжнародного суду стосовно свободи мореплавства.

За словами Крістофера Пайна, очікувати на зміну політики Австралії у цьому питанні найближчим часом не доводиться.

Фото: AFP

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-