Активістів Greenpeace у Франції засудили за проникнення на АЕС

Активістів Greenpeace у Франції засудили за проникнення на АЕС

Укрінформ
У Франції суд визначив покарання для двох членів міжнародної неурядової природоохоронної організації Greenpeace за салют, який вони влаштували у жовтні на АЕС Каттеном.

Ще шестеро активістів отримали умовні терміни, саму організацію оштрафували на 20 тисяч євро.

Про це повідомляє французьке відділення Greenpeace.

«Greenpeace France, її активісти та учасники її ядерної програми вирішили негайно оскаржити це дуже жорстке рішення суду. Це перший раз, коли активістів асоціації засуджують до тюремного ув'язнення», - заявили у Greenpeace France, вказуючи, що два місяці тюремного ув’язнення, умовні 5-місячні терміни та 20 тисяч євро штрафу – занадто суворе покарання за акцію, яка мала інформативний характер.

Також в організації стверджують, що суд не довів повною мірою факт участі в акції декого із засуджених та наголошують, що мали на меті продемонструвати через свої акції про те, наскільки відкритими для проникнення є стратегічні об’єкти у Франції, такі як АЕС, й не мали злого умислу.

Читайте також: "Грінпісівці" показали, як легко підпалити АЕС у Франції

АЕС Каттеном розміщена на північному сході країни, в департаменті Мозель, біля кордону з Люксембургом.

Як повідомлялося, у листопаді активісти Greenpeace пробралися на АЕС Крюа — діючу атомну електростанцію на південному сході Франції, що у регіоні Овернь-Рона-Альпи, у департаменті Ардеш, щоб показати, як легко проникнути туди зловмисникам.

Франція – одна з найбільш залежних від атомної енергії держав у світі, атомні електростанції забезпечують 75% електроенергії країни. Нещодавно в уряді заявили, що скорочення частки атомної енергії у виробництві електроенергії до 50% до 2025 року нереалістичне, тому Франція відмовилася від цього показника, який був закладений у 2012 році.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-