Австралія б'є на сполох через балістичні ракети в Південній Азії

Австралія б'є на сполох через балістичні ракети в Південній Азії

Укрінформ
Австралія стикається із зростаючою загрозою через модернізацію військової техніки країнами регіону.

Це значно зменшує її власний наявний оборонний потенціал, одночасно створюючи можливість нападів із значними людськими жертвами проти країн із західними цінностями у Південно-Східній Азії, повідомляє видання The Australian.

“Зростає якість та кількість ракетних сил в Індо-Тихоокеанському регіоні, включаючи балістичні ракети. Ми бачимо більше підводних човнів та передових бойових літаків”, - цитує видання нову “Білу книгу” зовнішньої політики Австралії.

У цьому контексті згадано й Північну Корею, з акцентом на необхідності захисту розгорнутих сил від низки повітряних та ракетних загроз.

“Австралія тримає під ретельним оглядом можливу загрозу міжконтинентального балістичного ракетного нападу”, - йдеться у документі.

Читайте також: В Австралії представили “Білу книгу” зовнішньої політики країни

З оборонної точки зору у “Білій книзі” фіксуються численні виклики Австралії, включаючи загрозу тероризму у Південній Азії, важливість підтримання міцного союзу з США, зміцнення безпекових взаємин з такими країнами, як Японія, Індія та Індонезія, роль Китаю у Південно-Китайському морі.

Однією з основних загроз вважається посилення військової модернізації, що призвело до збільшення кількості регіональних сил, здатних проводити операції широкого спектру дій протягом наступних 20 років. Серед інших загроз окреме місце відводиться прихильникам поширення Ісламської держави у регіоні. Окрім того зазначається, що, хоча уряд і вважає, що, Ісламська держава та її послідовники становлять найвищу загрозу для Австралії, Аль-Каїда, її філії та інші терористичні групи в Афганістані, Сирії та Північній Африці теж є серйозною загрозою.

Центральною складовою оборони Австралії визначено альянс зі Сполученими Штатами. На користь цього свідчить доступ до високотехнологічного військового оснащення, який надає альянс, і важливість збереження присутності США у Північній Австралії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-