Сьогодні астероїд-гігант наблизиться до Землі на небезпечну відстань

Сьогодні астероїд-гігант наблизиться до Землі на небезпечну відстань

Укрінформ
До Землі наближається астероїд Флоренс - найбільший за всю історію спостережень NASA.

Про це повідомляє американське аерокосмічне агентство.

"Не дивлячись на те що багато відомих астероїдів проходили набагато ближче до Землі, всі вони були набагато менші", - заявив керівник Центру NASA з дослідження навколоземних об'єктів Пол Ходас.

1 вересня астероїд Флоренс, розміром 4,4 км, пройде на мінімальній відстані від планети - 7 млн км (18 відстаней від Землі до Місяця).

 NASA 

"Потенційно небезпечні астероїди починаються з семи мільйонів кілометрів. Ось цей астероїд знаходиться десь на кордоні. Але він дуже великий. Один з найбільших, які підлітають", - розповів РІА Новости керівник лабораторії космічного моніторингу Державного астрономічного інституту імені Штернберга МГУ (ГАІШ) Володимир Ліпунов.

Він зазначив, що є як астероїди набагато більша (до 700 кілометрів), так і пролітають набагато ближче до Землі. Крім того, сім мільйонів кілометрів - цифра невелика лише за астрономічними мірками.

Як зазначив старший науковий співробітник ГАІШ Володимир Сурдин, наближення Florence викликає інтерес астрономів всього світу. "Подія унікальна, в тому сенсі, що такі великі астероїди ми ще ніколи не вивчали з достатньою чіткістю, а тепер можна буде, наприклад, радіопортрети дуже детальні отримати за допомогою радарів потужних. Нічого страшного в його наближенні немає, а науковий інтерес, звичайно, є, тому що всі такі великі далеко від нас літають, а цей ось вперше зблизився ", - сказав учений.

Читайте також: До Землі летить найбільший в історії спостережень NASA астероїд

Наступного разу Флоренс, за розрахунками астрономів, буде проходити повз Землю після 2500 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-