У 600 містах світу сьогодні проходять

У 600 містах світу сьогодні проходять "Марші за науку"

Укрінформ
Десятки тисяч людей в усьому світі вийшли у суботу на демонстрації за свободу науки. Учасники акції виступили проти презирливого ставлення до знань та поширення "альтернативних фактів".

Про це повідомляє DW з посиланням на агентство KNA.

"Марші за науку" пройшли у понад 600 містах світу, в тому числі й у щонайменше 16 німецьких містах. У Берліні в акції взяли участь приблизно 11 тисяч осіб, у Бонні - тисяча", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що основна хода в рамках світового "Маршу" відбулася у Вашингтоні, де демонстранти пройшли повз Білий дім. Вони протестували проти політики президента США Дональда Трампа та його спроб заперечити наукові висновки щодо кліматичних змін. Уряди Росії, Туреччини та Угорщини теж останнім часом вживали заходів, які спрямовані проти університетів та свободи науки. В Угорщині, зокрема, парламент прийняв закон, який унеможливлює діяльність у країні заснованого мільярдером Джорджем Соросом Центральноєвропейського університету.

Міністр закордонних справ ФРН Зігмар Габріель (Sigmar Gabriel) висловився на підтримку наукової свободи. "На вільні дослідження та навчання спирається відкрите та сучасне суспільство", - заявив він напередодні "Маршу за науку".

Фото: dpa

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-