Смоленська катастрофа: контррозвідка Польщі має «надсекретну» заяву

Смоленська катастрофа: контррозвідка Польщі має «надсекретну» заяву

Укрінформ
Голова Служби військової контррозвідки Польщі Пйотр Бончек заявив, що до прокуратури скеровані нові заяви у справі катастрофи президентського літака під Смоленськом.

Про це повідомляє "Польське радіо".

"Заява є надсекретною і стосується організації візиту до Смоленська. Вона містить також інформацію про контакти і співпрацю Служби військової контррозвідки з Федеральною службою безпеки. Завтра має відбутися слухання екс-прем'єра Польщі Дональда Туска у цій справі", - сказав Бончек.

Він також наголосив, що найважливішими є питання про діяльність служб перед візитом, його безпеку, вжиті заходи, а також дії служби після 10 квітня 2010 року до осені 2015 року.

"Можна з упевненістю ствердити, що період після 10 квітня був поворотним моментом у діяльності Служби військової контррозвідки. Якщо раніше контакти з ФСБ були службовими і дипломатичними, то після 10 квітня вони перетворилися у співпрацю, що нагадує союз... Маємо службу (ФСБ - ред.), до якої входять колишні співробітники НКВС, КДБ і які мають підтримку всієї адміністрації Росії, а з іншого боку - Службу військової контррозвідки, яка намагається розширити співпрацю з ФСБ будь-якою ціною", - підкреслив керівник СВК.

Він визнав, що багато експертиз, проведені впродовж попередніх років, показали, що під час організації польоту до Смоленська мали місце порушення не тільки з боку Бюро урядової охорони та Міністерства закордонних справ, а й Служби військової контррозвідки Польщі.

Як відомо, 10 квітня 2010 року неподалік від військового аеродрому під Смоленськом розбився літак Ту-154М із президентом Польщі Лєхом Качинським та польськими високопосадовцями. Тоді загинули всі 96 осіб, які перебували на борту.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-