Газпром погодився грати за правилами ЄС – єврокомісар

Газпром погодився грати за правилами ЄС – єврокомісар

Укрінформ
У Європейському Союзі повідомили про заявлену готовність російського газового монополіста "Газпром" виконувати правила ЄС, що може стати виходом з 5-річної антимонопольної справи й дозволить уникнути штрафів.

Про це повідомляє Euronews.

"Це добре, що ми тепер маємо проект зобов‘язань і тепер можемо запропонувати зацікавленим сторонам висловити свої думки, свою занепокоєність чи інше. Ми зможемо побачити, чи це працюватиме. Також ми б хотіли мати конкурентоспроможні ціни, ми за безперебійне постачання, це має велике значення для споживачів у країнах Центральної та Східної Європи", - зазначила комісар ЄС з питань конкуренції Маргрете Вестагер.

Водночас Брюссель висловив думку щодо суперечливого проекту "Північний потік – 2", який передбачає розширення газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море в обхід України. За словами Вестагер, цей проект не сприяє реформуванню енергетичної інфраструктури ЄС і не зменшує залежність від російського газу.

"Єврокомісія підтримуватиме транзит газу через Україну. З правового погляду стало абсолютно очевидно, що Єврокомісія не вважає "Північний потік – 2" проектом спільного інтересу",- заявила Вестагер.

"Газпром" планував подвоїти поставки до Німеччини, які йдуть нині через "Північний потік – 1". Однак новий проект викликав заперечення деяких країн ЄС, проти нього виступила серед інших польський прем‘єр-міністр Беата Шидло.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-