На Закарпатті — пік цвітіння унікальної Долини нарцисів

На Закарпатті — пік цвітіння унікальної Долини нарцисів

Фото
Укрінформ
Біля міста Хуст в урочищі Кіреші квітне унікальна Долина нарцисів. Наразі в долині пік цвітіння нарциса вузьколистого.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

У Долині нарцисів традиційно всередині травня розпочалося масове цвітіння — унікальний заповідник площею понад 200 га з острівцями білих квітів можна відвідувати щодня. Триватиме цвітіння ще близько двох тижнів.

Долина нарцисів розташована в урочищі Кіреші неподалік від міста Хуст на Закарпатті. Це - унікальний ботанічний об'єкт, в якому охороняється найбільший у Середній Європі осередок нарцису вузьколистого. Цей середньоєвропейський високогірний вид поширений в Альпах, на Балканах і в Карпатах на висотах 1100-2060 м. В урочищі Кіреші популяція нарцисів збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер. У 1980 році нарцис вузьколистий був занесений до Червоної книги України.

На Закарпатті заквітла Долина нарцисів / Фото: Гудак Сергій. Укрінформ

Із 1992 року Долина нарцисів знаходиться у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО.

Читайте також: На Закарпатті продовжують зростати надходження від туристичного збору

За інформацією КБЗ, у період масового цвітіння квітів Долину нарцисів відвідують в середньому по 4-5 тис. туристів на добу. На території масиву прокладені дороги, збудовані спеціальні майданчики для спостереження за квітами, витоптувати та зривати квіти заборонено.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-