Вчені знайшли причину збільшення кількості ураганів на планеті

Вчені знайшли причину збільшення кількості ураганів на планеті

Укрінформ
Вчені назвали потепління Атлантичного океану однією з головних причин збільшення кількості ураганів у 2017 році.

Про це повідомляє Naked-Science.

"Міжнародна група вчених представила дослідження, в якому показала, як потепління Атлантичного океану могло викликати збільшення кількості ураганів в 2017 році", - йдеться у публікації.

Видання відзначає, що у минулому році в Сполучених Штатах пройшли три найсильніших урагани: "Ірма", "Харві" і "Марія". Зараз нові катаклізми продовжують наступати на США. Один з останніх — ураган "Флоренс", що обрушився на Південно-Східне узбережжя.

Вчені застосували кліматичну модель HiFLOR і побачили, що при подальшому підвищенні температури їх кількість може тільки збільшитися.

HiFLOR — високоточна модель прогнозування клімату. Її створили в Лабораторії динаміки геофізичних рідин, що відноситься до Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA).

Попередні дослідження показали, що ця модель здатна симулювати міжрічні зміни частоти ураганів в історичній перспективі. До того ж вона достовірно передбачила сезонну щільність ураганів в період з липня по листопад минулого року. Тому автори використовували саме її.

Згідно цієї моделі, основною причиною ураганів було незвичайне потепління Атлантичного океану.

Читайте також: Новий міні-супутник NASA допоможе прогнозувати стихійні лиха

Глава дослідження Хіроюкі Муракамі пояснив, що модель HiFLOR дозволяє тепер передбачати появу ураганів протягом одного сезону. Крім того, вона дає можливість оцінити внесок зміни клімату в цей процес.

"Інше дослідження Національного управління океанічних і атмосферних досліджень продемонструвало, що середня температура поверхні Світового океану за останні сто років змінилася на 1,44 градуси Цельсія. Об'єднавши ці дані, можна припустити, що при продовженні сучасної тенденції кількість ураганів буде зростати", - резюмує видання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-