Астрономи виявили незвичний

Астрономи виявили незвичний "міжзоряний" астероїд

Укрінформ
Астероїд під назвою 'Oumuamua, який прилетів з міжзоряного простору, є одним з найбільш довгастих космічних об'єктів, відомих науці.

Швидкість і траєкторія об'єкта, який виявили 19 жовтня, вказує на те, що він виник у планетній системі навколо іншої зірки, повідомляє ВВС Україна.

"Назва астероїда 'Oumuamua у перекладі з гавайської означає "посланець здалеку прилітає першим". Спостереження вказують на те, що об'єкт у 10 разів довший за свою ширину. Це співвідношення є найнезвичнішим у порівнянні з усіма іншими астероїдами чи кометами, які коли-небудь спостерігали у Сонячній системі", - йдеться у повідомленні.

Використовуючи спостереження з дуже великого телескопа (VLT) в Чилі, Карен Міх з Інституту астрономії в Гонолулу (Гаваї) та її колеги визначили, що об'єкт був близько 400 м завдовжки. Астероїд швидко обертався, що спричиняло різку зміну його яскравості. Саме завдяки цьому вчені змогли визначити співвідношення довжини та ширини небесного об'єкта.

"Ми також виявили, що 'Oumuamua має червонуватий колір, як у деяких інших об'єктів Сонячної системи, і підтвердили, що він абсолютно інертний, без найменшого натяку на пил навколо себе", - сказала Міх.

Читайте також: NASA зробить "піддослідним" астероїд, що летить до Землі

Ці властивості вказують на те, що 'Oumuamua є суцільним шматком каменю, можливо, з домішкою металу, не містить води чи льоду, а його поверхня почервоніла через опромінення з космосу впродовж тривалого часу.

З огляду на те, що 'Oumuamua утворився навколо іншої зірки, науковці припускають, що він міг би блукати Чумацьким шляхом без прив'язки до жодної зіркової системи сотні мільйонів років аж до того, як зустрітися з Сонячною системою.

Якщо планети навколо інших зірок утворюються так само, як це відбувається в Сонячній системі, багато об'єктів розміру 'Oumuamua можуть вилітати в космос. Космічний об'єкт може дати перші докази цього процесу.

Фото: ESO/M. KORNMESSER

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-