Геращенко отримала листи від трьох політв’язнів Кремля

Геращенко отримала листи від трьох політв’язнів Кремля

Укрінформ
Перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко отримала листи від трьох українських політв’язнів Кремля - Олега Сенцова, Микола Карпюка та Романа Сущенка.

Про це Геращенко повідомила на своїй сторінці у Facebook.

“Я дуже чекаю цих листів. Й щоб знати, як вони там, в ізоляції. І тому, що вони надають сил. В листах Олега Сенцова - завжди стільки життя, надії... й що найдивовижніше - він не втрачає почуття гумору, яке, мабуть, там рятує. В Олега, як в усіх творчих людей, складний почерк. А от у Миколи Карпюка - почерк ідеальний, так пишуть вчителі української мови і історії”, - зазначила перший віце-спікер.

За словами Геращенко, Сенцов у листі написав, що доля військовополонених моряків і українських політв’язнів у Росії знаходиться в руках однієї людини, і наголосив, що роботу зі звільнення в’язнів Кремля потрібно продовжувати, незважаючи ні на що.

Також Сенцов зазначив, що зараз у Росії головна тема - вибори в Україні. "Вони своїм виборам, мені здається, надають менше значення, ніж українським виборам або американським", - написав він.

Крім того, як розповіла перший віце-спікер, Сенцов у листі зазначив, що російські пропагандисти показували по телебаченню сюжети про “побиття Скабєєвої” в ПАРЄ, але так і не показали ключового - заяви Геращенко про готовність обміну заручниками, звернення до російської аудиторії з прізвищами 25 росіян, яких українська сторона готова передати в обмін на Сенцова, Карпюка, Станіслава Клиха.

“...а я кричала ці слова в тому числі в надії, що їх почують наші бранці, що вони почують, що ми боремося, не складаємо руки. Й наша тактика - на всіх майданчиках говорити про 25 росіян - правильна”, - зазначила Геращенко.

Російське телебачення Сенцов називає “телетеатром абсурду”.

Лист від Карпюка, за словами Геращенко, дуже філософський, і це багато в чому звернення до українців.

“Всі випробування нам під силу. Під силу також і відповідальність, що покладена на нас . Інструмент розвитку - любов, правда, добро! Керуйтеся ними”, - написав Карпюк у листі.

Також Карпюк поінформував, що отримує листи підтримки не лише з України, а й з європейських країн, Ізраїлю, США, Канади, додала Геращенко.

Від Сущенка перший віце-спікер отримала листівку. “І ще в моїй пошті - чудова листівка в стилі, як він сам написав, «українського примітивізму» від Романа Сущенка - українське село, малюнок крейдою”, - написала Геращенко.

Читайте також: Тюремники не передають Сенцову передплачені газети - правозахисниця

Вона закликала не забувати про українських заручників, полонених, політв‘язнів і писати їм листи.

“Завдання влади, всіх нас - боротися за звільнення. І ми робимо це на всіх можливих міжнародних майданчиках. Але давайте не забувати й про моральну підтримку- напишіть листа нашим. Підтримаємо їх”, - підсумувала Геращенко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-