П'ятеро українок пішли у похід за шаховою короною

У суботу,  3 листопада, в Ханти-Мансійську стартує чемпіонат світу з шахів серед жінок. Корону розіграють 64 шахістки за нокаут-системою.

Серед головних фавориток: діюча чемпіонка світу китаянка Ю Веньюнь (рейтинг - 2568), Анна Музичук (Україна, 2564), Катерина Лагно (Росія, 2556), Хампі Конеру (Індія, 2548), Марія Музичук (Україна, 2545), Олександра Костенюк (2543), Олександра Горячкіна (обидві - Росія, 2534),  Ніно Дзагнідзе (Грузія, 2516), Тань Чжуньї  (Китай, 2513).

Серед учасниць - ще троє українок: Анна Ушеніна (2440), та Інна Гапоненко (2420) та Наталія Жукова (2375).

Усього буде п'ять кіл, під час яких учасниці зіграють матчі з 2-х партій з контролем ФІДЕ (півтори години на 40 ходів, потім півгодини до кінця партії  плюс 30 секунд за кожний зроблений хід, починаючи з першого). У разі нічиєї наступного дня проводиться тай-брейк: 2 партії з  контролем 25 хвилин+10 секунд на кожний зроблений хід, починаючи з першого. Далі - 2 партії з контролем 10 хвилин+10 секунд на хід, 2 гри з контролем 5 хвилин+3 секунди на хід, і, якщо рахунок, як і раніше, рівний, то пройде  Армагеддон (білі - 5 хвилин, чорні - 4 хвилини, з  додаванням 3 секунд після 61-го ходу). У фінальному  матчі гратимуть 4 партії з контролем ФІДЕ, тай-брейк на тих самих умовах, що й раніше.

Ігрові дні: 1 коло - 3-5 листопада, 2 коло - 6-8 листопада, 3 коло - 9-11 листопада, чвертьфінал - 12-14 листопада, півфінал - 15-17 листопада, фінал - 19-23 листопада. Вихідний - 18 листопада.

Початок турів о 12.00 за київським часом. Загальний призовий фонд  - 450 тис дол, переможниця отримає - 60 тис.

У першому колі суперницями українок будуть: у Анни Музичук -  Хамід Рані з Бангладешу, Марії Музичук - Шахенда Вафа (Єгипет), Ушеніної - Ліліт Мкртчан (Вірменія), Жукової - Ні Шикун (Китай), Гапоненко - Ірина Круш (США). Якщо перемоги у цьому раунді сестер Музичук особливих сумнівів не викликають, то Ушеніна, Жукова та Гапоненко мають досить гідних опоненток, добре відомих у шаховому світі.

Петро МАРУСЕНКО, міжнародний майстер, тренер ФІДЕ.

На фото: Анна Музичук.