Лише 7% українців підтримують надання автономії угрупуванням «Л/ДНР»

Лише 7% українців підтримують надання автономії угрупуванням «Л/ДНР»

Опитування
Укрінформ
Понад 60% українців вважають, що на сході України відбувається війна між Україною та Росією, при цьому лише 7% переконані, що терористичним угрупуванням «Л/ДНР» потрібно надати автономію.

Як передає Укрінформ, про це свідчать результати соціологічного дослідження щодо ставлення українського суспільства до ескалації конфлікту на Сході, яке провів Український інститут майбутнього.

Згідно з даними опитування, 64% українців вважають, що на сході України відбувається війна між Україною та Росією. Респонденти із заходу України частіше за інших надавали таку відповідь (77% проти загального показника 64%), зі сходу та півдня – рідше за інших (по 47% проти загального показника 64%). Респонденти зі сходу та півдня дещо частіше за інших зазначали, що за їхньою особистою трактовкою, на сході України відбувається збройний конфлікт між владою України і самопроголошеними «республіками» («Л/ДНР»), які підтримує влада Росії - 24% та 25% відповідно проти загального показника 17%.

Крім того, 70% респондентів головною причиною, яка заважає припиненню війни на сході України, називають небажання з боку влади Російської Федерації закінчити цей конфлікт.

Також 45% опитуваних вважають, що нарощування сили з боку РФ на кордонах з Україною свідчить про існування реальної та серйозної загрози нападу Росії чи введення російських військ на територію України.

Якщо ж уявити, що Росія введе війська в Україну, то майже третина респондентів зазначають, що очікується тривалий воєнний конфлікт, в результаті якого Росія зазнає поразки. Чоловіки майже у два рази частіше за жінок надавали таку відповідь. Водночас респонденти зі сходу та півдня рідше за інших обирали цю альтернативу, при цьому опитані у цих регіонах дещо частіше за інших обирали наступну відповідь – «Буде тривалий воєнний конфлікт, в результаті якого Україна зазнає поразки».

У випадку гіпотетичного підтягування російських військ на кордони та загрози вторгнення найкращим рішенням з боку влади України більше половини опитаних (51%) вважають посилення наших кордонів військовим контингентом, повну мілітаризацію, мобілізацію, активізацію створення територіальної оборони та підготовку до відбиття нападу. Також у цій ситуації 48% вважають за потрібне шукати партнерів і військової допомоги на Заході, 38% відзначили варіант посилення пошуків дипломатичних шляхів вирішення конфлікту, ініціювання нового переговорного процесу, метою якого має стати посилення тиску на Росію, та 23% обрали активізацію переговорних процесів безпосередньо з Росією для пошуку можливих компромісів.

Що ж до санкцій Заходу проти Росії, то 42% вважають їх ефективними, але недостатньо, щоб стримати агресію Росії проти України, і 32% – малоефективними, адже Росія не реагує на них і змінювати свою політику щодо України не збирається. Водночас надання автономії терористичним угрупуванням «Л/ДНР» вважають за потрібне лише 7% респондентів.

Загалом 64% цілком або скоріше підтримують ідею про вступ України в НАТО, хоча сам вступ респонденти розглядають достатньо скептично, і 14% з них вважають, що у найближчий час він є малоймовірним.

Опитування проводилося на території України (крім тимчасово непідконтрольних територій - частини Донецької та Луганської областй, а також окупованої АР Крим). Обсяг вибірки: 1148 респондентів. Терміни проведення: квітень 2021 року. Методологія: онлайн-опитування за інтерактивною структурованою анкетою, посилання на яку відправлялося потенційним респондентам з бази даних. Вибірка репрезентує доросле населення України інтернет-користувачів віком 18 років та старше. Статистична похибка з імовірністю 0,95 не перевищує 3,5% (теоретична похибка без урахування вибіркового дизайн-ефекту).

Читайте також: Україна готова до російського вторгнення - Зеленський

Як повідомлялося, збройні сили Російської Федерації здійснюють нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, сході та півдні, а також в окупованому Криму. Крім того, зросла кількість випадків порушення перемир’я на сході України з боку збройних формувань РФ, є втрати серед бійців ЗСУ. Паралельно РФ веде пропагандистську кампанію на виправдання агресії проти України.

6 квітня також стало відомо, що, окрім стягування військ до українського кордону, Росія почала контрольну перевірку боєготовності армії.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-