Кухня та хатні справи: які обов’язки українці вважають «жіночими»

Кухня та хатні справи: які обов’язки українці вважають «жіночими»

Опитування
Укрінформ
Згідно з результатами опитування Соціологічної групи «Рейтинг» «жіночими» обов’язками 64% респондентів вважають готування їжі, а хатні справи - 56%. Водночас до 40% переконані, що цю роботу в їхніх родинах виконують як чоловіки, так і жінки.

Про це ідеться в результатах соціологічного опитування «Гендерні ролі та стереотипи», яке презентував заступник директора соціологічної групи «Рейтинг» Любомир Мисів, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Готує їсти в нас переважно жінка, займається хатніми справами переважно жінка, виховання дітей в нас також вважається більше обов’язком жінки. Хоча ми бачимо, що вже 54% говорять про те, що ця діяльність розподіляється між чоловіком і жінкою порівну», - зауважив Мисів.

Згідно з опитуванням, на запитання «Хто у вашій сім’ї, парі готує їсти» - 25% респондентів відповіли «лише жінка», 39% - «частіше жінка», 32 % - порівну. Водночас за словами 19% респондентів у їхніх родинах чи парах тільки жінка займається хатніми справами, 37 % відповіли «частіше жінка», 40% стверджують, що ці обов’язки пари ділять порівну.

«45% говорять, що розпоряджається бюджетом жінка, і половина говорить про те, що це роблять представники обох статей, 14% говорять, що це роблять чоловіки», - додав Мисів.

Водночас 54% респондентів стверджують, що разом виховують дітей, 31% - що цей обов’язок лежить частіше на жінці, і 10% - тільки на жінці.

«Питання головування в родині - одне з більш суперечливих і те, що викликає дискусії. На сьогоднішній день ми маємо 63%, які говорять про те, що ця роль розподілена порівну, 14% кажуть, що все ж таки жінка головує», - зауважив Мисів.

Він зазначив, що 65% респондентів зауважили, що в їхніх сім’ях, парах гроші заробляють чоловіки, 20% говорять, що заробіток спільний, а 15% - що більше заробляє жінка.

«Стосовно заробітку цікава тенденція, що у 2020 році ми бачили, що про те, що чоловік заробляє більше, говорили менше, але цього року стало цієї категорії більше. Швидше за все це все ж таки пов’язане з пандемією, оскільки в умовах карантину і того, що певні обов’язки лягли більше на жінку, чоловікам ця роль була відведена більше», - вважає експерт.

Читайте також: Боротьба зі стереотипами: Олена Зеленська зустрілася з учасницями проєкту СВОЯ

Опитування проведено Соціологічної групою «Рейтинг» 27 – 28 лютого 2021 року серед населення України віком від 18 років і старші в усіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму та Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю і типом поселення. Опитано 1500 респондентів шляхом телефонних інтерв'ю з використанням комп'ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,5%.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-