В ОП хочуть проаналізувати рішення судів щодо ветеранів та активістів з 2014 року

В ОП хочуть проаналізувати рішення судів щодо ветеранів та активістів з 2014 року

Укрінформ
В Офісі Президента ініціювали створення механізму для аналізу актуальних і резонансних кримінальних справ та вироків із 2014 року проти ветеранів війни та громадських діячів на предмет свавілля чиновників, правоохоронців і несправедливих рішень суддів.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті глави держави.

“Як відповідь на запит суспільства на справедливість у судах в Офісі Президента ініційовано розробку механізму щодо аналізу актуальних та резонансних кримінальних справ і вироків за період з 2014 року проти ветеранів та громадських діячів, які боролися з російською агресією, її гібридними проявами та могли стати жертвами свавілля чиновників, правоохоронців і несправедливих рішень суддів”, - ідеться в повідомленні.

В Офісі глави держави не виключають, що сотні ветеранів та активістів не змогли належним чином захиститися від тиску, зазнали несправедливого застосування законів мирного часу до оцінки подій, які відбулися в умовах збройної агресії Росії.

В ОП заявили, що потрібно законним чином забезпечити перевірку юридичної чистоти всіх рішень, які тоді ухвалювалися, усіх обставин відповідних справ і того, чому люди зазнали несправедливого переслідування або не отримали належного захисту від держави.

Також пропонується ініціювати дослідження кримінальних проваджень, які розпочаті з 2014 року за фактами нападів на громадських діячів та досі не завершені встановленням усіх винних.

В ОП поінформували, що вже відбулася перша нарада під головуванням керівника Офісу глави держави Андрія Єрмака, в якій взяли участь представники правоохоронних органів та депутатського корпусу, Міністерства у справах ветеранів і Уповноважена Верховної Ради з прав людини.

Читайте також: Аваков заявляє, що у справі Шеремета «реальних нестиковок» практично немає

Зазначається, що на нараді було обговорено “виклики, що постали перед державою через наявність таких вироків проти ветеранів, які суспільство не вважає справедливими, та незавершених кримінальних розслідувань за фактами нападів на громадських діячів”.

“Відповідний механізм буде реалізовано для повернення справедливості ветеранам та активістам. Якщо починаючи з 2014 року були зроблені негідні речі щодо ветеранів і громадських діячів, якщо розпочиналися безпідставні кримінальні справи проти цих громадян, але блокувалося розслідування кримінальних проваджень за фактами нападів на них, то це має отримати належну відповідь від держави”, - додали в ОП.

Як повідомляв Укрінформ, 27 лютого у Києві та інших містах України й за кордоном пройшли акції на підтримку активіста Сергія Стерненка.

Це була друга аналогічна акція. Перша відбулася в багатьох містах України 23 лютого, коли Приморський районний суд Одеси визнав Стерненка винним у викраденні людини за попередньою змовою групи осіб, а також у незаконному зберіганні зброї і засудив до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. До оскарження вироку йому обрали запобіжний захід тримання під вартою.

Стерненко заперечує свою причетність до викрадення і наполягає на політичній умотивованості справи. Захист Стерненка заявив про намір якнайшвидше подати апеляцію на вирок активісту.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-