У проєкт програми медгарантій-2021 заклали COVID-вакцинацію

У проєкт програми медгарантій-2021 заклали COVID-вакцинацію

Укрінформ
Національна служба здоров'я оголосила про укладення контрактів з медзакладами за трьома напрямками медичної допомоги: первинної, екстреної та медичної реабілітації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Національна служба здоров'я.

"Національна служба здоров’я України опублікувала оголошення про укладення договорів про медичне обслуговування населення за Програмою медичних гарантій у 2021 році. Станом на сьогодні, розміщено 5 оголошень за напрямом первинної, екстреної медичної допомоги та медичної реабілітації", - йдеться у повідомленні.

В НСЗУ нагадали, що бюджет Програми медичних гарантій-2021 становить 123,5 млрд грн. Така сума визначена у законі “Про Державний бюджет України у 2021 році”.

В межах цієї суми на екстрену меддопомогу передбачено майже 14 млрд грн, на первинну меддопомогу - 20 млрд 700 млн грн.

Читайте також: COVID-вакцинація: Нацслужба здоров'я заклала на рік 1,4 мільярда

Також близько 10 млрд грн передбачено на медичну допомогу пацієнтам із COVID-19.

4 млрд 700 млн грн - на лікування онкологічних захворювань.

Близько 6 млрд грн - на медичну допомогу вагітним, роділлям, породіллям та новонародженим. За одним з найвищих тарифів у Програмі медичних гарантій оплачується неонатальна допомога. Оплата за цю пріоритетну послугу зараз становить 98 тис. 500 грн, а з квітня зросте до 135 тис. грн (за умови, що у закладі функціонує виїзна неонатальна бригада).

3 млрд 700 млн грн - на лікування пріоритетних серцево-судинних захворювань, зокрема інфаркти та інсульти. Тариф, який платитиме НСЗУ за лікування гострого мозкового інсульту, залежатиме від наданої допомоги. У разі проведення ендоваскулярних втручань - це сучасний метод видалення згустка крові, який підвищує шанси на повноцінне одужання - тариф становитиме понад 97 тисяч. Вартість лікування інсульту з використанням тромболітичної терапії становитиме 54 тис. грн. Зараз тариф на лікування інсульту єдиний і становить майже 27 тис. грн.

Читайте також: МОЗ включив у Програму медгарантій мобільні психіатричні бригади

Майже 3 млрд грн - на лікування пацієнтів із нирковою недостатністю в амбулаторних умовах.

Зазначається, що тарифи у Програмі медичних гарантій-2021 збільшили в межах тих коштів, які виділили у державному бюджеті. Тарифи відображають фактичні витрати закладів на надання тієї чи іншої допомоги і є достатніми для надання якісної послуги та затверджені постановою Кабінету Міністрів № 133 від 15 лютого 2021 р.

Загалом у проєкті Програми медгарантій на 2021 рік передбачено 35 пакетів медичних послуг, в тому числі пакет вакцинації від COVID-19. Три пакети медичних послуг нові, ще п’ять - виокремлені із існуючих пакетів медичних послуг.

Серед нових пакетів у 2021 році - лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Тариф за лікування одного пацієнта з онкогематологічними захворюваннями становитиме понад 54 тис. грн. До нього застосовуються коригувальні коефіцієнти. За лікування дітей цей коефіцієнт становить 3 цілих 8 тисячних. Тобто за лікування дітей заклад отримуватиме втричі більше коштів.

Також порівняно з минулим роком збільшили тарифи на хіміотерапевтичне та радіологічне лікування, паліативну допомогу та інші напрями.

Серед нових пакетів Програми медичних гарантій 2021 - готовність до реагування на інфекційні захворювання та епідемії. Цей пакет дозволить забезпечити стабільність роботи інфекційних відділень та закладів. А також - інфекційну готовність країни на необхідному рівні. Договір на цей пакет укладатимуть визначені заклади. Вони отримуватимуть 764 тис. грн на місяць.

Окрім цього, вводиться новий пакет для мобільних психіатричних команд, які зможуть надавати допомогу пацієнту вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування вже амбулаторно.

Згідно зі стратегією розвитку протитуберкульозної служби, у 2021 році запроваджується спеціальний пакет для первинної ланки на супровід пацієнтів із туберкульозом. Укладати такі договори центри первинної допомоги будуть за бажанням. Йдеться про пацієнтів, які можуть лікуватися амбулаторно і не виділяють бактерію туберкульозу, тобто не можуть передати її іншим людям.

Також у 2021 році НСЗУ запропонувала ввести доплату за результат виконання договору, зокрема за пріоритетними напрямами пропонується впливати на якість медичної допомоги через дотримання маршруту пацієнтів. Центр екстреної медичної допомоги отримає більше коштів, якщо бригада доставлятиме пацієнта до того закладу, який має договір з НСЗУ на лікування інсульту та інфаркту.

Для первинної ланки медичної допомоги індикаторами якості буде виконання першого щеплення вакциною КПК дітей до 6 років.

У НСЗУ додали, що чекають на погодження Міністерством охорони здоров’я вимог за іншими пакетами медичних послуг. Щойно вимоги буде погоджено, НСЗУ опублікує оголошення за іншими напрямами.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-