Справа Микитася: умовні терміни отримали дві співучасниці

Справа Микитася: умовні терміни отримали дві співучасниці

Укрінформ
У справі привласнення майна НацІональної гвардії, у якій фігурує екснардеп Максим Микитась, умовні терміни отримали дві співучасниці злочину - оцінювачки нерухомості.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Роман Симків.

За його словами, Солом'янський райсуд столиці затвердив угоду зі слідством і визначив покарання у вигляді 4 років позбавлення волі з іспитовим строком у два роки до одній з оцінювачу, а іншій - два роки з застосуванням іспитового строку в один рік. Вирок вступить в силу протягом тридцяти днів у разі його неоскарження.

"Це другорядні особи, які працювали оцінювачами майна. Вони виготовили підробні звіти про оцінку квартир Нацгвардії, вартість яких була штучно занижена. І навпаки вартість квартир, які належали "Укрбуду", була завищена. Це дозволило обміняти їх начебто рівноцінно, хоча у подальшому було встановлено, що ця оцінка не відповідала дійсності і вартість квартир Нацгвардії значно вища, ніж та, в яку оцінили ці дві особи", - сказав прокурор.

Читайте також: Апеляційна палата Вищого антикорсуду залишила під арештом майно Микитася

Він не назвав імена оцінювачок. Водночас, за даними Центру протидії корупції, йдеться про Олену Солому і Алісу Гринчук.

Як повідомлялося, раніше Вищий антикорупційний суд продовжив запобіжний захід для експрезидента державної будкорпорації "Укрбуд" Максима Микитася до 30 листопада.

Експрезидента "Укрбуду" Микитася підозрюють у привласненні майна Національної гвардії.

Читайте також: Суд залишив Микитася під вартою, застава - 100 мільйонів

За версією слідства, ГУ Нацгвардії України та компанія-забудовник "Укрбуд" уклали угоду, за якою на території колишньої військової частини мали збудувати житловий комплекс. Натомість Нацгвардія мала отримати там 50 квартир та 30 паркомісць. Проте у 2016-2017 роках сторони уклали додаткові угоди, за якими Нацгвардія відмовилась від квартир та паркомісць на Печерську в обмін на 65 квартир у будинку на околиці Києва. Як встановила експертиза, вартість квартир на околиці на 81 635 448 грн менша за ту, в яку оцінили квартири на Печерську.

3 квітня слідчий суддя ВАКС частково задовольнив клопотанням прокурора і постановив стягнути з Микитася в дохід держави 30 млн гривень застави через порушення ним процесуальних обов'язків.

Водночас суддя постановив застосувати до підозрюваного запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 100 млн гривень із покладенням відповідних обов'язків.

Зі свого боку, у ВАКС поінформували, що 30 млн грн застави в дохід держави у справі експрезидента "Укрбуду" було стягнуто, кошти в сумі 50 млн грн вважаються внесеними, а решту суми застави в розмірі 50 млн грн може бути внесено як самим підозрюваним, так і заставодавцем на депозитний рахунок суду не пізніше п’яти днів з дня обрання запобіжного заходу у вигляді застави.

Читайте також: Микитась не вніс частину 50-мільйонної застави, САП вимагатиме арешту

Микитась не сплатив ці 50 млн грн.

САП звернулася до суду із клопотанням щодо застосування до Микитася більш суворого запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Однак ВАКС відправив Микитася під цілодобовий домашній арешт. САП подала апеляцію на це рішення, і Апеляційна палата ВАКС цю скаргу задовольнила і відправила Микитася під варту.

До ексдепутата було застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 100 млн гривень.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-