Справа Гандзюк: активісти знову прийшли під будинок Венедіктової

Справа Гандзюк: активісти знову прийшли під будинок Венедіктової

Фото, відео
Укрінформ
Активісти знову прийшли під будинок у Києві, де проживає генпрокурор Ірина Венедіктова.

На місці події перебуває кілька десятків людей, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Справа Гандзюк: активісти знову прийшли під будинок Венедіктової / Фото: Анатолій Сірик. Укрінформ

Раніше активісти у Facebook-спільноті "Хто замовив Катю Гандзюк?" повідомили, що під будинком, де живе Венедіктова, було замальовано напис "Тут живе подруга вбивць", і поінформували, що знову прийдуть під дім, де живе генпрокурор, у середу.

Наразі під будинком, де проживає генпрокурор, з'явився новий напис, зроблений білою і червоною фарами: "Венедіктова - вбивця справи Гандзюк".

Один з активістів запалив фаєр.

Читайте також: Венедіктова прокоментувала акцію протесту біля її будинку

На місці події присутні представники поліції діалогу.

Як повідомлялося, 27 квітня Офіс генпрокурора та СБУ оголосили про завершення слідства у справі щодо організації нападу на Катерину Гандзюк.

Натомість активісти виступили із заявою, що справу передають до суду, не завершивши всіх слідчих дій.

Увечері 27 квітня ініціативна група "Хто замовив Катю Гадзюк?" провела акцію протесту проти рішення про завершення розслідування справи про вбивство активістки.

Зокрема, кілька десятків учасників акції встановили портативну колонку та скандували "Венедіктова, виходь!" під будинком у центрі Києва, в якому, за словами активістів, мешкає генпрокурор.

Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Вона перенесла кілька операцій, але 4 листопада того ж року померла.

Читайте також: Батько Гандзюк вважає, що генпрокурор виконала вимогу адвокатів Мангера

За підозрою у причетності до вбивства були затримані п'ятеро осіб, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства Гандзюк. Суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, але той вийшов під заставу у 2 млн 497,3 тис. грн.

6 червня п’ятьох безпосередніх виконавців нападу засудили до позбавлення волі терміном від 3 до 6,5 років.

У січні цього року в Болгарії за організацію нападу на Катерину Гандзюк затримали Олексія Левіна, помічника-консультанта депутата Херсонської облради. 16 березня його екстрадували в Україну.

Читайте також: Баканов і Венедіктова не прийшли на засідання ТСК у справі Гандзюк

На думку слідчих, Левін є ключовою фігурою, яка пов'язує виконавців ("групу Торбіна") і замовників нападу на Гандзюк. Саме він підозрюється в організації цього злочину, підбурюванні до його виконання, наданні інформації, зокрема, про місце проживання Гандзюк.

У березні суд продовжив строк розслідування справи проти Левіна до 29 липня.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-