Заступник Рябошапки назвав дедлайн оновлення обласних прокуратур

Заступник Рябошапки назвав дедлайн оновлення обласних прокуратур

Укрінформ
До кінця травня буде оновлено склад всіх обласних прокуратур, далі черга за місцевими.

Про це розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода" заступник генерального прокурора України Віктор Чумак.

"З 1 березня та ж сама історія. Буде така ж сама процедура тестування (як і в Офісі генерального прокурора - ред.). Атестація буде проходити по обласних прокуратурах. Ми розподілили цих людей, які проходять службу в обласних прокуратурах, а там трохи більше 3 тисяч. І вони у три дні приїдуть в Київ і здадуть відповідні тести, тести комп’ютерні, а потім по черзі будуть приїжджати відповідними групами для того, щоб не оголювати там прокуратури, і проходитимуть співбесіди... Я думаю, що ми впораємося до кінця травня місяця", - сказав Чумак.

Однак на цьому, реформування прокуратури, за його словами, не завершиться. Далі справа за місцевими прокуратурами.

"Це будуть тільки обласні прокуратури. А є ще місцеві, які теж треба буде провести. А там найбільша кількість прокурорів... А там ще 5 тисяч", - зауважив заступник генпрокурора.

Читайте також: Чумак про обшуки на “1+1”: Йдеться про розслідування злочину, а не про свободу слова

Він зазначив, що для перезавантаження прокуратури на всіх рівнях законодавством визначено строк 2 роки, однак керівництво ОГП сподівається, що організують все за коротші терміни.

Чумак також розповів, що оклад прокурора місцевої прокуратури нині складає без премій і надбавок 23 тисячі гривень.

"23 тисячі – оклад у прокурора місцевої прокуратури. Ми достатньо серйозно збільшили оклади прокурорів. Це вже серйозні кошти, за які можна, по-перше, і вимагати роботу, а по-друге, які зменшують ризик усе-таки корупційних ризиків", - сказав він.

Як повідомляв Укрінформ, генпрокурор Руслан Рябошапка оголосив про запуск реформи Генпрокуратури після ухвалення 19 вересня відповідного закону.

Реформа відомства розпочалася з атестації прокурорів ГПУ та створення Офісу генерального прокурора. Заяви про намір пройти атестацію написали 1083 прокурори ГПУ. З них успішно пройшли три етапи 610 прокурорів, тобто 56%.

Атестація працівників регіональних та місцевих прокуратур розпочинається у 2020 році. Процедуру переатестації прокурорів планують завершити до 1 вересня 2020 року.

2 січня 2020 року в Україні почав роботу Офіс генерального прокурора. Добір на вакантні посади у відомство було оголошено 20 січня 2020 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-