Справа “Золотого мандарину Ойл”: Бернацька внесла 7 мільйонів застави

Справа “Золотого мандарину Ойл”: Бернацька внесла 7 мільйонів застави

Укрінформ
Колишня перша заступниця міністра юстиції Наталія Бернацька внесла 7 мільйонів гривень застави, яку їй призначив ВАКС у справі щодо заволодіння та легалізації понад 54 млн грн коштів держбюджету.

Про це Бернацька повідомила у Facebook.

“До цього моменту всі обов’язки виконано, паспорти здала, заставу внесла частково сама, частково отримала позику у родичів”, — йдеться в повідомленні.

Також Бернацька додала: “Сьогодні разом з групою моїх захисників було подано апеляцію на рішення ВАКС. Наголошуємо на необґрунтованості підозри та вимагаємо скасування обов’язків. Чекаємо на розгляд цієї справи та сподіваємося на незалежність та неупередженість суду”.

За її словами, головна претензія до неї - це підписання платіжного доручення на виконання рішення Європейського суду з прав людини.

Бернацька заявляє, що “частину беззмістовних тверджень детективів вже було розбито на першій інстанції (наприклад, що це я запровадила в Україні практику дружніх врегулювань з ЄСПЛ, або що рішення ЄСПЛ не так переклали). Збираємо докази, щоб остаточно роз’яснити суду вже апеляційної інстанції, що дії Мін'юсту були виключно законними (що вже, до речі, доведено виграним регресним позовом по цій справі). Виконання рішень ЄСПЛ - це обов’язок держави і питання авторитету України на міжнародній арені. Навіть Артем Ситник заявив сьогодні, що хоче оскаржувати визнання його винним в корупції до ЄСПЛ”.

Читайте також: НАБУ оголосило шість підозр у справі “Золотого мандарина Ойл”

Як повідомляв Укрінформ, 4 лютого Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід у вигляді застави у розмірі 7 млн грн колишній першій заступниці міністра юстиції, яка фігурує у справі компанії "Золотий мандарин Ойл".

2 січня 2020 року детективи НАБУ за процесуального керівництва САП повідомили про підозру шістьом особам у заволодінні та легалізації понад 54 млн грн коштів держбюджету.

Слідство встановило, що підозрювані упродовж 2013-2016 рр. організували схему з використанням механізму звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ), при цьому ввівши в оману європейську інституцію, не поінформувавши її про всі обставини спірних правовідносин.

Так, у вересні 2013 року представник ТОВ "Золотий мандарин Ойл", підконтрольного колишньому народному депутату України, за його вказівкою підготував та надіслав до ЄСПЛ заяву про стягнення з державного бюджету України 54,179 млн грн в якості невиплаченої заборгованості із боку ПАТ "Київенерго" перед підприємством щодо зберігання мазуту, яке нібито з 2009 року органами виконавчої служби не виконувалося.

Однак, як з’ясували детективи НАБУ в ході досудового розслідування, попри рішення суду на свою користь, "Золотий мандарин Ойл" по його реалізацію до виконавчої служби не звертався. Однак про цей факт у ЄСПЛ не повідомив. Так само, як і приховав від європейської інституції факт відступлення права вимоги до ПАТ "Київенерго" на користь іншої приватної компанії, також афільованої з екснародним депутатом-організатором схеми, що сталося за півроку до звернення до ЄСПЛ.

У подальшому, як вважає слідство, для супроводу справи в ЄСПЛ колишній народний обранець домовився з керівництвом Міністерства юстиції України, за сприяння якого урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ підготував декларацію про дружнє врегулювання спору, на підставі якої зобов’язався сплатити на користь підконтрольного нардепу "Золотого мандарину Ойл" 54,179 млн грн із державного бюджету України за зобов’язаннями, які виникли між двома приватними юридичними особами. У лютому 2016 року Міністерство юстиції України перерахувало вказану суму коштів.

ЗМІ пов'язують "Золотий мандарин Ойл" з колишнім народним депутатом Георгієм Логвинським.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-