Озоновий шар та парникові гази: Рада ухвалила “кліматичні” закони

Озоновий шар та парникові гази: Рада ухвалила “кліматичні” закони

Оновлено
Укрінформ
Верховна Рада ухвалила закон "Про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази" (0874).

Закон підтримали 322 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як ідеться в пояснювальній записці, закон спрямований на створення сприятливих правових, організаційних умов для виконання Україною міжнародних зобов’язань у сфері охорони озонового шару та запобігання зміні клімату, а також адаптацію законодавства України до законодавства ЄС.

Читайте також: Берлін вирішив оголосити "надзвичайну кліматичну ситуацію"

Положеннями закону, зокрема, пропонується визначити повноваження центральних органів виконавчої влади; встановити основні вимоги до суб’єктів господарювання; встановити процедуру виведення з обігу контрольованих речовин та товарів, що їх містять; встановити вимоги щодо сертифікації персоналу та відповідного маркування обладнання; визначити порядки імпорту, експорту контрольованих речовин та товарів, що їх містять, а також поводження з відходами, що містять ці речовини.

Також Верховна Рада ухвалила закон "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів".

"За" проголосували 322 народні депутати.

Цей закон визначає правові та організаційні засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів та спрямований на виконання зобов’язань України за міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою, зокрема Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, а також на виконання вимог Рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй про зміну клімату та Паризької угоди.

Читайте також: У Раді можуть змінити допустимі норми забруднення повітря
Закон визначає сферу його дії, склад законодавства у сфері моніторингу, звітності та верифікації; органи державного управління та їх повноваження; порядок організації та здійснення моніторингу, звітності та верифікації; адміністративні послуги у цій сфері; права та обов’язки оператора й верифікатора. Крім того, запроваджується спеціальна адміністративна відповідальність за порушення вимог законодавства у відповідній сфері тощо.

Цей закон набуває чинності протягом трьох місяців з дня його опублікування в парламентській газеті "Голос України" та вводиться в дію з 1 січня 2021 року.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-