“Рік без Каті”: пам’ять Катерини Гандзюк вшанували у Варшаві

“Рік без Каті”: пам’ять Катерини Гандзюк вшанували у Варшаві

Фото, відео
Укрінформ
Біля посольства України у Польщі вшанували пам'ять громадської активістки з Херсона Катерини Гандзюк, якої не стало рік тому.

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Учасники мовчазної акції тримали фото Катерини, листівки з написами “Рік без Каті”, “Варшава запитує: хто замовив Катю Гандзюк”, а також запалили лампадки в пам'ять про неї.

“Як ми знаємо, замовники цього страшного злочину донині на волі, вони залишаються непокараними. Власне, ми вийшли під українське посольство у Варшаві щоб вшанувати пам'ять Каті. І, як тисячі українців та мешканців інших країн по всьому світу, ми очікуємо на справедливе розслідування, щоб організатори і замовники понесли відповідальність за це страшне вбивство”, - розповів один з ініціаторів акції Євген Приходько.

У Варшаві вшанували пам’ять Катерини Гандзюк / Фото: Юрій Банахевич, Укрінформ

Як повідомлялося, 4 листопада акції пам'яті Катерини Гандзюк відбулися більш як у 40 містах України та всього світу.

Катерина Гандзюк (1985-2018) народилася у Херсоні. Громадською і політичною діяльністю почала займатися ще за часів Помаранчевої революції. Була депутатом Херсонської обласної та міської рад. У 2016 році її призначили радником міського голови Херсона та в.о. керуючої справами виконавчого комітету міськради.

31 липня 2018 року Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку у Херсоні. Опіками було уражено понад 30% тіла.

Читайте також: США вимагають правосуддя для Гандзюк та її родини - Тейлор

Напад стався після резонансного поста у Facebook, у якому Гандзюк розповіла про корупційну схему, що діє у відносинах між Національною поліцією і мерією Херсона. В результаті чиновник управління захисту економіки в Херсонській області, якого вона звинуватила в корупції та здирництві, був звільнений. Активістка також відкрито виступала проти підтримки деякими організаціями, політиками і поліцейськими сепаратистських настроїв у Херсонській області.

Читайте також: Мати Катерини Гандзюк розповіла, якими були її останні слова

Після нападу Катерина Гандзюк три місяці провела в лікарнях, перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла. Незадовго до смерті вона записала відеозвернення, в якому розповіла, що 40 українських активістів зазнали нападів, а замовники цих злочинів досі не знайдені. "Я знаю, що виглядаю погано, але точно знаю, що виглядаю краще, ніж в Україні виглядають справедливість і правосуддя", - зазначила Гандзюк.

У червні 2019 року безпосередні виконавці нападу на Гандзюк були засуджені. Проте ані замовники, ані посередники досі не покарані.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-