Забруднення повітря: незначне перевищення виявили у кількох містах

Забруднення повітря: незначне перевищення виявили у кількох містах

Укрінформ
Станом на 26 жовтня значних перевищень рівнів забруднення атмосферного повітря не зафіксовано.

Про це повідомляє Державна служба України з надзвичайних ситуацій.

“Концентрацій оксиду вуглецю, фенолу, формальдегіду, діоксиду азоту, діоксиду сірки, пилу, які могли б бути віднесені до високих, мережа спостережень гідрометеорологічних організацій ДСНС України не відмічає”, - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що на території України утримується антициклонічний характер погоди, що зумовлює відсутність опадів, слабкий вітер, підвищення температури повітря від поверхні землі до висоти 700-800 м (інверсія), відсутність вертикального перемішування повітря, густі тумани. Ці фактори сприяють накопиченню в приземному шарі забруднюючих речовин.

Разом з тим, значного зростання рівнів забруднення повітря не спостерігається. Незначні перевищення гранично допустимих концентрацій мають місце лише в Дніпрі, Одесі, Кривому Розі, Львові та Кам´янському.

Як повідомлялося, з метою посилення моніторингу атмосферного повітря у місті Києві мережу постів (16 постів) метеоспостережень центральної геофізичної обсерваторії ім. Бориса Срезневського переведено на посилений режим роботи.

Читайте також: Забруднення повітря: рятувальники запевняють - всі показники в нормі

Загалом синоптична ситуація не відрізняється від аналогічних погодних умов у попередні роки, тому в Україні немає суттєвих підстав для стурбованості щодо стану повітря.

За прогнозами Українського Гідрометцентру, 28-29 жовтня на території України очікується покращення синоптичної ситуації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-