У Мін’юсті радять іти до суду тим, хто вважає призначення Богдана незаконним

У Мін’юсті радять іти до суду тим, хто вважає призначення Богдана незаконним

Укрінформ
Громадяни, котрі вважають порушенням перейменування Адміністрації Президента в Офіс Президента і призначення його керівником Андрія Богдана, котрий підпадає під закон “Про очищення влади”, можуть звертатися до суду.

Про це розповів перший заступник міністра юстиції Євгеній Горовець в інтерв’ю Укрінформу.

"У нас дуже багато еклектичних рішень. Справа в тому, що коли Президент України Володимир Зеленський прийшов до влади, він потребував відповідних людей, яким довіряв і, відповідно, це було його політичне рішення — діяти певним чином. Наразі, я вважаю, порушення немає, тому що є інша установа — Офіс Президента. Відповідно, тут якось реагувати чи іншим чином діяти в нас немає жодних підстав", - сказав Горовець.

Водночас на уточнення, чи не вважає він маніпуляцією призначення на посаду керівником перейменованої структури Андрія Богдана, який підпадає під люстрацію і згідно з законом не може обіймати посаду керівника Адміністрації Президента, урядовець відповів: “Міністерство юстиції вважає, що ми маємо діяти як єдина команда. Є рішення Президента, який, власне, сформував цей уряд. Тому ми не хочемо оцінок до відповідного рішення Конституційного Суду України”.

"Якщо є громадяни, які вважають, що в цьому випадку порушено закон, ми б радили їм звернутися до суду, або інших заходів публічного вирішення цього питання. Думка Мін’юсту щодо цієї ситуації може лягти гарним заголовком до якогось інтерв’ю чи гарячої новини на сайті, але це не те, задля чого ми прийшли до влади", - додав Горовець.

Читайте також: Верховний суд відмовився розглядати позов про призначення Богдана главою АП

Як повідомляв Укрінформ, адвокат, голова Громадської ради з питань люстрації при Міністерстві юстиції України Тетяна Козаченко заявила, що призначення Андрія Богдана головою Адміністрації Президента є порушенням закону "Про очищення влади".

22 травня Президент України Володимир Зеленський призначив Андрія Богдана главою своєї Адміністрації.

Водночас, указом від 20 червня 2019 року Володимир Зеленський постановив утворити Офіс Президента України шляхом реорганізації та скорочення чисельності працівників Адміністрації Президента України.

Іншим указом від 25 червня 2019 року Президент призначив Андрія Богдана керівником Офісу Президента.

Андрій Богдан - український юрист, працював урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики у Кабміні Миколи Азарова (2010–2014). Відомий як адвокат бізнесмена Ігоря Коломойського. Був юридичним радником Зеленського під час виборчої президентської кампанії.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-