Більшість українців не проти, щоб громадські активісти йшли у політику

Більшість українців не проти, щоб громадські активісти йшли у політику

Опитування
Укрінформ
Більшість українців позитивно ставляться до того, що до Верховної Ради потрапило багато громадських активістів.

Про це свідчать результати опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва спільно з Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), представлені під час публічної дискусії на тему "Громадянське суспільство та громадяни: старі проблеми, нові виклики і перспективи" в Укрінформі.

"Більшість населення (65%) позитивно ставиться до того, що до Верховної Ради потрапило багато громадських активістів. Так, 32% певні, що ці громадські активісти зможуть здійснювати реальний вплив на ситуацію в країні, 33% вважають, що саме так може відбутися якісне оновлення політики", - зазначається в опитуванні.

При цьому противників участі громадських активістів у політиці значно менше - 16%. Свою позицію, за даними дослідження, вони аргументують тим, що скоро громадські активісти набудуть негативного досвіду і стануть такими, як і старі політики (9%), і що в громадській діяльності активісти зможуть принести більше користі (8%).

Найбільш позитивно до громадських активістів у ВР ставляться жителі заходу (74%) і центру (73%), а менш прихильними є представники південного регіону (47%).

Водночас більшість українців (69%) позитивно ставляться до діяльності журналістів-розслідувачів, а негативно - 22%.

Читайте також: За рік половина українських волонтерів "згорнули" діяльність

Загальнонаціональне дослідження громадської думки населення України було проведене фондом "Демократичні ініціативи" спільно з КМІСом із 8 по 20 серпня 2019 року. Опитування проводилося в 103 населених пунктах у всіх областях України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилося тільки на територіях, які контролюються Україною. Усього було опитано 2040 респондентів, які за своїми характеристиками представляють доросле населення (старше 18-ти років). Статистична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-