Супрун підтримала керівництво директоратів МОЗ

Супрун підтримала керівництво директоратів МОЗ

Укрінформ
Зміна керівництва МОЗ не має стати “ротацією” для тих, хто роками заробляв на тендерах або дозволяв існувати медичним феодалам.

Про це Уляна Супрун написала у Facebook.

"Зіткнення світів. Так можна охарактеризувати те, що наразі відбувається в МОЗ України. Політичне керівництво Міністерство охорони здоров'я України тисне на керівництво директоратів, щоби вони звільнялися “по-хорошому”. При цьому притомно сформульованих причин звільнення ніхто не озвучує - лише “розбіжність у поглядах”. Нове керівництво хоче “своїх” людей на посадах, якими можна керувати в ручному режимі. Але державні службовці працюють в інтересах громадян, а не міністрів чи депутатів. Вони не є “чиїмись”, не є “людьми Супрун”, і мають повне право озвучувати свою позицію, коли не погоджуються з чимось", - заявляє ексочільниця Мінохорони здоров'я.

Супрун зазначає, що директорати МОЗ працюють не задля реалізації бажань конкретної людини чи політика.

"Вони складали присягу народу України та будуть працювати на користь українців за будь-яких обставин. І саме такі державні службовці потрібні Україні. Вони пройшли складні конкурси в багато етапів - із прозорими правилами та оцінюванням. Декому довелося пройти цей шлях декілька разів. І все це вони зробили для того, щоб мати можливість втілювати зміни, час яких давно настав", - наголошує колишня в. о міністра.

На її переконання, люди, які нині працюють у МОЗ, не підуть на компроміс зі злом, а будуть відстоювати своє право працювати на користь українського народу.

Читайте також: МОЗ заявляє про тиск на держслужбовців — просять Гончарука втрутитися

"Професійні та незалежні держслужбовці - це експерти, які не є "чиїмись людьми". Вони є частиною нової культури. Натомість служба на користь еліти — це інституційне рабство. У суспільстві здорової людини експертом є той, хто багато працює, досліджує проблему та набуває експертизу, а не отримує цей статус за замовчуванням. Нам варто визначитися, чи ми хочемо країну, де панує “совєцька еліта”, чи все ж ту, де право голосу мають справжні експерти, які захищають інтереси громадян", - пише Супрун.

При цьому вона підкреслює, що зміна керівництва МОЗ не має стати “ротацією” для тих, хто роками заробляв на тендерах або дозволяв існувати медичним феодалам.

Читайте також: Супрун: На мене шукають щось таке, що дозволить відкрити кримінальну справу

"Нам вдалося зруйнувати цей цикл, і в жодному разі не маємо до нього повертатися. У суспільства мають бути червоні лінії, за які не можна дозволяти заходити політикам. Якщо ми хочемо мати професійних принципових патріотичних людей у державних органах - ми повинні захищати їх. Йдеться про наше здоров’я і здоров’я цілої країни", - наголошує Уляна Супрун.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-