Напади на активістів: громадські організації вимагають створення у Раді ТСК

Напади на активістів: громадські організації вимагають створення у Раді ТСК

Укрінформ
Громадські організації звернулися до нового складу Верховної ради України з вимогою, щоб у Раді працювала Тимчасова слідча комісія щодо нападів на громадських активістів.
Про це повідомляє у Facebook громадська ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?".

"Тимчасова слідча комісія щодо нападів на громадських активістів має працювати у новоствореній ВРУ! Громадські організації підписали заяву до нового складу Верховної ради України", - йдеться у повідомленні.

В оприлюдненій заяві зазначається, що громадянське суспільство України вимагає від Верховної Ради України ІХ скликання створити Тимчасову слідчу комісію ВР для проведення розслідування відомостей щодо вбивства Катерини Гандзюк та нападів на інших громадських активістів.

Зазначається, що 2017-2018 роках країною пройшла безпрецедентна серія нападів на громадських активістів. Громадськість зібрала дані про найбільш жорстокі напади і вбивства, починаючи з 2017 року. Це так званий “список Гандзюк” - 55 справ щодо нападів, серед яких 5 вбивств.

6 листопада 2018 року, через два дні після смерті Катерини Гандзюк, на вимогу громадянського суспільства була створена Тимчасова слідча комісія Верховної Ради України для проведення розслідування нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів. Комісія проіснувала 6 місяців. За цей час комісією було направлено запити в правоохоронні органи України щодо 55 нападів на громадських активістів, заслухано ряд правоохоронців, проведено 3 виїзних засідання в Херсоні, Одесі та Харкові.

Зазначається, що завдяки існуванню ТСК справи нападів на громадських активістів знаходилися під постійним парламентським контролем, що дозволило мінімізувати ризик того, що їх розслідування буде "поховане" слідчими органами.

У звіті ТСК, який було затверджено Верховною Радою в липні 2019 року, вказані недоліки та провали правоохоронних органів під час розслідування справ нападів на громадських активістів.

У заяві громадських активістів також зазначається, що зі сторони правоохоронців не було зроблено жодного висновку зі звіту ТСК. Замовники нападів продовжують перебувати на волі, жодного відповідального за саботаж розслідування цих нападів не було притягнуто до відповідальності, а потерпілі мають небезпідставні побоювання, що найближчим часом ці справи почнуть просто закривати.

Як підкреслюється у заяві, лише активний контроль зі сторони парламенту дозволить уникнути цих ризиків та довести розслідування нападів на громадських активістів до логічного закінчення - покарання всіх замовників.

"У зв'язку з викладеним вище, вимагаємо від депутатських фракцій Верховної Ради України ІХ скликання створити нову Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та нападів на інших громадських активістів з терміном діяльності - 1 рік!", - зазначається у заяві.

Читайте також: Справа Гандзюк: засідання відклали - не з’явилась адвокат Павловського

Як повідомляв Укрінформ 31 липня 2018 року активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла. Гандзюк перенесла кілька операцій, але 4 листопада 2018 роки померла.

Ілюстрація: www.facebook.com/gandziukgate

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-