ВООЗ надала Україні 200 ампул сироватки проти дифтерії

ВООЗ надала Україні 200 ампул сироватки проти дифтерії

Укрінформ
Партію сироватки проти дифтерії, що надала Україні ВООЗ, доправлено у регіони України.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

"Партія дифтерійного антитоксину - 200 ампул - вже розвозиться по всіх регіонах України. Сироватку як гуманітарну допомогу надала Україні Всесвітня організація охорони здоров’я", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що також тривають закупівлі цього препарату за кошти держбюджету.

"Заявлену кількість необхідних доз сироваток збільшили, об’єднавши потреби 2018 та 2019 бюджетних років. У регіонах станом на 1 серпня 2019 року наявні понад 2 мільйони доз вакцини для дітей дошкільного віку АКДП (складається з анатоксинів правця і дифтерії та вбитих цільноклітинних бактерій кашлюку), а також понад 6 мільйонів доз АДП (не містить кашлюкового компонента) та АДП-М (зі зменшеним вмістом дифтерійного та правцевого антигенів)", - зазначили у МОЗ.

У відомстві поінформували, що дифтерійний антитоксин використовується для лікування та вводиться при підозрі захворювання людини на дифтерію.

"За статистикою із 100 осіб, які захворіли на дифтерію, 50 помирають. Своєчасне введення сироватки може врятувати життя, при цьому все одно залишається ризик смерті. Тому найнадійнішим способом захисту від хвороби є вакцинація", - наголосили у МОЗ.

Читайте також: Кличко зробив щеплення та закликав батьків не нехтувати здоров'ям дітей

Дифтерія — небезпечна інфекція, що загрожує смертельними наслідками та важкими ускладненнями. При важких формах дифтерії можуть виникати порушення роботи нервової системи у вигляді паралічу м’якого піднебіння або дихальних шляхів, що може призвести до задухи. Також наслідком хвороби може стати ураження серцевого м’яза — міокардит.

Для надійного захисту від дифтерії необхідно отримати всі дози вакцини за Календарем щеплень. Дітям роблять щеплення вакциною АКДП (проти кашлюка, дифтерії та правця) у віці 2, 4, 6 місяців та у віці 18 місяців проводиться ревакцинація. Згодом ревакцинацію проводять у віці 6 років анатоксином дифтерійно-правцевим (АДП), наступну у 16 років — анатоксином дифтерійно-правцевим із зменшеним вмістом антигенів (АДП-М). Дорослі ж повинні ревакцинуватися АДП-М (вакцинуватися повторно) кожні 10 років, починаючи з 26-ти років.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-