У СБУ відкидають звинувачення Луценка: матеріали у справі Гандзюк не приховувались

У СБУ відкидають звинувачення Луценка: матеріали у справі Гандзюк не приховувались

Оновлено
Укрінформ
Служба безпеки України не приховувала жодних матеріалів, які могли розширити кількість замовників нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк.
Про це повідомляє СБУ на своїй сторінці у Facebook.

“Твердження генерального прокурора України, поширене у мережі Інтернет, є помилковим. Служба безпеки України під процесуальним керівництвом Генеральної прокуратури України продовжує вживати всі можливі і необхідні заходи з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування обставин нападу на Катерину Гандзюк”, - йдеться у заяві.

В СБУ пояснили, що допит свідка, який показав, що, зі слів іншої особи, йому відомо про те, що варіанти незаконного, у тому числі насильницького впливу на Катерину Гандзюк, обговорювалися у Херсоні в липні 2018 року за участю кількох осіб, відбувся 5 березня 2019 року. Слідчі й оперативні співробітники СБУ відразу розпочали перевірку цих та інших важливих обставин, про які також повідомив свідок, через проведення відповідних заходів, заявили у відомстві і запевнили, що вищевказаний протокол допиту свідка був долучений до матеріалів кримінального провадження за підозрою Владислава Мангера і Олексія Левіна у вчиненні злочину проти Гандзюк.

Водночас копію зазначеного протоколу допиту свідка долучено до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Сергія Торбіна та ще чотирьох осіб у вчиненні нападу на Гандзюк, підкреслили в СБУ.

Також зазначається, що з матеріалами цього кримінального провадження, у тому числі і з копією вказаного протоколу свідка, ознайомилася сторона захисту. Після цього матеріали кримінального провадження про напад на Гандзюк за супровідним листом № 6/3818 від 20 травня 2019 року Головним слідчим управлінням СБУ було направлено до Генеральної прокуратури для підтримання державного обвинувачення, стверджують в СБУ.

Крім того, за даними відомства, копію вказаного протоколу допиту долучено до матеріалів кримінального провадження за обвинуваченням Ігоря Павловського – том № 3 аркуші справи 56-63, які за супровідним листом № 6/5100 від 4 липня 2019 року направлено до Генеральної прокуратури України.

“Таким чином твердження Генерального прокурора України є помилковим”, - заявили в СБУ.

Як повідомлялося, генпрокурор Юрій Луценко стверджує, що в СБУ приховували матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Луценко зауважив, що з'явився новий свідок, покази котрого, ймовірно, розширять коло учасників змови. "Буквально вчора стало зрозуміло, що аналогічні свідчення, які ми чекаємо від свідка, вже є у СБУ, а у справі не знаходилися. Допит був прихований. Про це я сьогодні отримав рапорт. У показаннях свідка з посиланням на іншу людину говориться, що покарати Катю прийняли рішення на зустрічі, де крім Мангера, були й інші люди", - поінформував Луценко.

Катерину Гандзюк 31 липня 2018 року облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Опіками було уражено 40% тіла жінки. Ганзюк перенесла декілька операцій, але 4 листопада 2018 року померла.

За підозрою в причетності до її вбивства було затримано п'ятьох осіб, а 12 листопада 2018 року стало відомо про арешт Ігоря Павловського - колишнього помічника народного депутата Миколи Паламарчука.

11 лютого 2019 року Генпрокуратура оголосила голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру підозру в організації вбивства нападу на Ганзюк. Проти ночі на 15 лютого суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з правом внесення застави в розмірі 2 млн 497 тисяч 300 гривень. Заставу вніс адвокат Мангера.

25 квітня стало відомо, що Мангеру змінили підозру - на "замовне нанесення тілесних ушкоджень".

Читайте також: Справа Гандзюк: Луценко звинуватив СБУ у приховуванні матеріалів

7 травня Генпрокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно п'яти осіб, підозрюваних у нападі на нападу на Ганзюк. 6 червня їм оголосили вироки: підбурювача й пособника нападу Сергія Торбіна засудили до 6 років 6 місяців, безпосереднього виконавця Микиту Грабчука - до 6 років, помічників Володимира Васяновича та В'ячеслава Вишневського - до 4, а Віктора Горбунова - до 3 років позбавлення волі.

У липні в Генпрокуратурі заявили, що передали до суду і обвинувальний акт стосовно Павловського.

Крім того, 6 серпня Луценко заявляв, що через декілька днів Мангеру вручать повідомлення про завершення слідства у справі щодо його причетності до вбивства Ганзюк і він почне знайомитися з матеріалами обвинувачення, після чого піде також до суду.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-