Україна може позбавити пенсій жителів Донбасу з незаконними паспортами РФ

Україна може позбавити пенсій жителів Донбасу з незаконними паспортами РФ

Укрінформ
Громадяни України, які незаконно отримають російські паспорти, можуть бути позбавлені статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України.

Про це повідомила в середу у Facebook міністр у справах ветеранів Ірина Фріз.

"Уряд ухвалив рішення про визнання недійсними паспортів, які видано уповноваженими органами РФ після 28 квітня 2019 року. Ця акція Росії проти України порушує принципи та норми міжнародного права та несе пряму загрозу державному суверенітету, територіальній цілісності нашої держави. Відповідні проекти актів КМ розроблено міністром з питань тимчасово окупованих територій Вадимом Чернишем. Документи центрів видачі російських паспортів у м. Новошахтинську та с. Покровське не будуть визнаватися", - повідомила вона.

За словами Фріз, "також ініційовано опрацювання пропозиції щодо внесення громадян, які отримали паспорти РФ в спосіб, що порушує міжнародне право та загрожує суверенітету нашої держави, до бази даних з подальшим позбавленням їх статусу бенефіціара щодо отримання соціальних виплат чи пенсій з боку України".

Читайте також: "Паспортизація" Донбасу: Кабмін визнав недійсними документи РФ і готує санкції

Як повідомляв Укрінформ, уряд на своєму засіданні у середу визнав недійсними ті паспорти, які Російська Федерація видаватиме українцям. Прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що ці паспорти будуть визнані незаконними при перетині державного кордону, а також для використання на території України. Крім того, українська влада буде звертатися до країн-партнерів з проханням також не визнавати ці документи.

Раніше президент РФ Володимир Путін підписав указ "Про визначення з гуманітарною метою категорій осіб, які мають право звернутися із заявами про прийняття до громадянства Російської Федерації у спрощеному порядку". У документі йдеться, що жителі окупованих територій України - Донецької та Луганської областей - мають право отримувати російське громадянство за спрощеною процедурою.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-