Справа Укроборонпрому: САП сумнівається у правдивості роз'яснень НАБУ

Справа Укроборонпрому: САП сумнівається у правдивості роз'яснень НАБУ

Укрінформ
У Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі прокоментували роз'яснення НАБУ щодо матеріалів ГПУ у справі Укроборонпрому.

Відповідна заява розміщена на сторінці САП у Facebook.

У САП нагадали, що 17 березня на офіційному сайті НАБУ та на офіційних сторінках у соцмережах було розміщене «Роз’яснення щодо оприлюднених матеріалів, переданих від ГПУ до НАБУ».

“Однак зазначена у вказаному повідомленні інформація спотворює реальний стан дійсного розслідування описаних кримінальних проваджень та спрямована на відволікання уваги громадськості від приховування злочинної діяльності службових осіб ТОВ «Оптимумспецдеталь», - йдеться у повідомленні.

У САП переконані, що “передусім потрібно звернути увагу, що керівництво НАБУ 2 роки переховували вказані матеріали від процесуальних прокурорів, фактично сховавши їх в матеріалах кримінальної справи № 52016000000000063 (кримінальне провадження, в якому на даний час НАБУ розслідуються факти заволодіння службовими особами низки суб’єктів господарювання зокрема і ТОВ «Оптимумспецдеталь» грошовими коштами ДП «Укроборонпром» в особливо великих розмірах), а зараз недолуго, використовуючи інсинуації і маніпуляційні прийоми перекручує інформацію і намагається довести, що ці дані використанні в інших провадженнях, хоча фактично матеріали не долучено до цих проваджень, і 80% даних переписки стосувалося ТОВ «Оптимумспецдеталь» та інших зловживань в оборонній сфері”.

“Крім того, 3 запити прокурорів залишилися без реагування і на жоден з них матеріали, передані від ГПУ до НАБУ так і не було передано до САП. Чому? Тому що керівництво НАБУ прикривало злочинну діяльність своїх працівників та корупцію у власному відомстві”, - зазначили у САП.

Читайте також: Справа Укроборонпрому: в НАБУ прокоментували оприлюднені матеріали ГПУ

У відомстві уточнили, що у цьому роз'ясненні “НАБУ зазначає про нібито розмови агента Євгена Шевченка з Андрієм Рогозою та особою, яку в публікації називають «Едік», щодо закриття кримінальних проваджень по Укрзалізниці та розкраданнях газу на двох ТЕЦ за неправомірну вигоду в сумі від 0,5 до 2,5 млн дол”.

Однак, як зазначили у САП, у згаданих кримінальних провадженнях матеріали, в тому числі негласних слідчих (розшукових) дій, які б підтверджували вказані розмови, відсутні, як і відсутні в провадженні № 52016000000000063.

“При цьому, у вказаному «Роз’ясненні» НАБУ очевидно умисно не висвітлено факт спілкування агента Євгена Шевченка із детективами НАБУ, а також із іншими фігурантами кримінального провадження щодо виключення ТОВ «Оптимумспецдеталь» із переліку підприємств, діяльність яких підлягала перевірці через проведення незаконних фінансово-господарських операцій із державними підприємствами оборонного сектору”, - додали в САП.

У САП також наголосили, що окрім того, ні керівництвом НАБУ, ні детективами НАБУ упродовж 2017-2019 років кримінальні провадження за ст. 369 ККУ (Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) “за згаданими вище фактами до ЄРДР не вносились, повідомлення про підозру у вчиненні зазначених кримінальних правопорушень детективами не складались та питання про їх вручення перед прокурорами САП не ініціювалось, що вкотре свідчить про неправдивість пояснень НАБУ”.

“Діяльність прокурорів САП не може бути «проактивною», а лише такою, що чітко базується на вимогах закону. Прокурори САП повідомляють про підозри та скеровують обвинувальні акти до суду лише на підставі зібраних доказів. Одночасно, САП звертає увагу, що ніколи не погоджувала будь-яких заходів гласних чи негласних за участю ніби «агента» Шевченка Євгена у вказаних кримінальних провадженнях”, - зазначають у САП.

Як наголосили у антикорупційній прокуратурі, “всі спроби НАБУ про представлення таким чином ситуації свідчать лише про намагання уникнути від кримінальної відповідальності за зловживання та хабарництво в самому НАБУ”.

Як повідомлялося, раніше НАБУ на своєму сайті розмістило роз'яснення щодо оприлюднених матеріалів, переданих від ГПУ до НАБУ, у якому зазначалося, що основна частина листування, яке ГПУ у 2017 році передала до НАБУ, стосується розслідувань діяльності компаній, підконтрольних двом депутатам ВР, а не розкрадання в оборонно-промисловому комплексі.

13 березня керівник САП Назар Холодницький на засіданні Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з розслідування можливих фактів розкрадання в ЗСУ у 2004-2017 роках заявив, що доля переданих з Військової прокуратури до НАБУ 87 аркушів зі справи 2016 року, де вперше згадувалася фірма "Оптимумспецдеталь", зараз невідома.

"Я досі не отримав відповіді з НАБУ, де ці матеріали, але я отримав відповідь від головного військового прокурора Матіоса, який підтвердив, що ці матеріали направлялися і, дійсно, там було 87 аркушів листування, де згадувалися і ОВ (Олег Гладковський — ред.), і такий собі Ігор (Гладковський — ред.)", - сказав керівник САП.

11 березня у четвертій частині журналістського розслідування Bihus.info йшлося про те, ніби працівники Служби безпеки, Військової прокуратури, Державної фіскальної служби і Національного антикорупційного бюро допомагали засновнику ТОВ "Оптимумспецдеталь" Андрію Рогозі вирішувати різні проблемні питання.

У розпорядженні журналістів опинилося телефонне листування, у якому йдеться про те, що Рогоза і його партнер Віталій Жуков давали хабарі правоохоронцям за закриття кримінальних справ. При цьому фірма спеціалізувалася на постачанні на оборонні підприємства, які входять до концерну Укроборонпром, контрабандних деталей до військової техніки з Росії.

Після виходу сюжету в НАБУ заявили, що розпочали службове розслідування за озвученими фактами.

У бюро стверджують, що жоден зі співробітників НАБУ не брав хабарів.

Раніше, 25 лютого, у програмі "Наші гроші" була оприлюднена інформація про "багаторічну схему вимивання сотень мільйонів гривень" з українського оборонного комплексу, до якої, за даними журналістів, нібито причетний син першого заступника секретаря РНБО Олега Гладковського Ігор.

Президент 4 березня підписав указ про звільнення Олега Гладковського з посади першого заступника секретаря Ради національної безпеки й оборони.

За результатами засідання 6 березня РНБО доручила провести аудит і ревізію діяльності Укроборонпрому.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-