Глава УГКЦ обговорив із Йованович ситуацію в Україні

Глава УГКЦ обговорив із Йованович ситуацію в Україні

Укрінформ
Глава УГКЦ Патріарх Святослав та посол США в Україні Марі Йованович обговорили ситуацію в суспільно-політичному та релігійному житті України, а також роль церкви в суспільстві, зокрема в контексті виборів.

Про це повідомляє департамент інформації УГКЦ.

"Глава церкви розповів послу, що ще рік тому в УГКЦ проголосили рік молитов за чесні й справедливі вибори в Україні. Духовенство скерувало до українського народу та вірних УГКЦ окреме послання, у якому застерегли від різного роду небезпек, які чигають на наше суспільство в цьому часі. Зокрема про небезпеку дешевого популізму, використання насилля як інструменту політичної боротьби. Також сторони були однозгідними щодо необхідності прийняття нового виборчого законодавства, аби українці мали більшу довіру до державних інституцій, до яких вони обиратимуть нових представників. Адже… довіра людей сьогодні до державних інституцій невисока", — ідеться в повідомленні.

Як зазначається, Глава УГКЦ запевнив, що Церква продовжить втілювати свої принципи в життя, зокрема щодо невтручання в політичний процес, заборони священнослужителям брати участь у передвиборчій агітації.

"Але з іншого боку ми заохочуємо наших мирян, чесних християн, бути активними в політичному житті, аби відстоювати християнські цінності суспільного, сімейного життя, відстоювали засади незалежної, вільної, європейського типу Української держави", — зауважив патріарх.

Глава УГКЦ розповів представнику США про контакти з митрополитом Епіфанієм. Зокрема про те, що греко-католики намагаються бути відкритими і спільно працювати для добра України, але не втручаються у внутрішньоправославні процеси чи інші справи, які стосуються їхнього внутрішнього життя.

"Намагаємося співпрацювати з усіма. І з Православною церквою України, і Московського патріархату, і протестантськими церквами, які є членами Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, бо вважаємо, що збереження релігійного миру в Україні — це питання спільного блага нашої держави і, зокрема, у даних обставинах це важливий елемент безпеки нашої держави", — відзначив Святослав.

Щодо пастирських планів на цей рік він розповів, що УГКЦ вшановуватиме постать Омеляна Ковча, який є символом, що характеризує ідентичність УГКЦ.

"Це священик, патріот українського народу, його національно-визвольних змагань... Але через те, що рятував представників єврейського народу під час Голокосту, був убитий нацистами у концентраційному таборі. Отже, ця постать сама собою руйнує всі міфи, які російська пропаганда намагається скерувати проти нашої церкви", — сказав предстоятель.

Він додав, що цього року на державному рівні вшановуватиметься ім'я Омеляна Ковча поруч з такими постатями, як Климентій Шептицький, Йосафата Гордашевська…

Читайте також: У Києві презентували книгу глави УГКЦ Святослава Шевчука "Діялог лікує рани"

Пані посол подякувала УГКЦ за активну, виважену участь у суспільно-громадському житті, а також за те, що вона є промотором екуменізму і своєю відкритістю демонструє істинні моделі міжцерковної, міжрелігійної співпраці. Також подякувала за чітку громадську та християнську позицію щодо політичних процесів, у які сьогодні входить Україна.

Фото: ugcc.ua

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-