В Україні вже створили 545 опорних шкіл - Зубко

В Україні вже створили 545 опорних шкіл - Зубко

Децентралізація
Укрінформ
В Україні безпосередньо в громадах створено 545 опорних шкіл.

Про це на Всеукраїнській серпневій конференції, присвяченій старту Нової української школи, сказав віце-прем'єр-міністр, міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Сьогодні вже 545 опорних шкіл є безпосередньо в громадах. Коли ми кажемо, що хочемо мати конкретні заклади і початкової школи, і середньої, і очікуємо, що буде старша школа з вузьким профілем, і профтехсовіта, для нас, як для управлінців місцевого самоврядування, так і на державному рівні, дуже важливо розуміти, яким чином буде створена мережа, яким чином складатиметься освітній простір, де саме має бути опорна школа", - сказав Зубко.

Панельна дискусія щодо запровадження нового освітнього простору в школах України у Києві / Фото: Олена Худякова, Укрінформ

Він нагадав, що в Україні вже третій рік поспіль триває реформа децентралізації, і ці питання залежать не тільки від центральних органів влади, а й від розуміння на місцях.

Читайте також: На Дніпропетровщині оновлюють понад 30 опорних шкіл

"Велика кількість менеджерських команд з'являються в Україні. Якщо раніше у нас було тільки 187 обласних міст і 25 обласних центрів, які мали управлінські команди - мерію, виконком, раду, ... зараз ми вже маємо 703 такі команди, які потребують і рішень і напрацьованих маршрутних даних і головне людей, які працюватимуть на місцях. Це те, що ми маємо на сьогодні. І в майбутньому створити ще 1206 громад. Ми повинні мати 1300-1400 громад по Україні", - сказав Зубко.

Він наголосив, що децентралізація передусім є інвестиційним напрямком, так само як і освіта, яка завжди сприймалася як витратна частина.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-