У фільм

У фільм "Стус" повернуть сцену з Медведчуком - заява знімальної групи

Укрінформ
Творці фільму про Василя Стуса вирішили повернути видалену раніше зі сценарію сцену судового засідання, її буде дознято найближчим часом.

Про це йдеться в офіційниій заяві знімальної групи, розміщеній у соцмережі Facebook.

"Розуміючи суспільну значущість теми, з огляду на кількість прохань з боку громадськості повернути сцену до фільму, ми за останню добу зібрали продюсерську групу, щоб розглянути можливість вшанувати суспільний запит за присутність у художній картині про поета епізоду суду за участю його адвоката... Найближчим часом сцену буде дознято, про що ми повідомимо медіа окремим прес-релізом", - йдеться у зверненні.

У заяві зазначається, що сцена суду була видалена разом з іще двома десятками сцен: "Ми визнаємо, що, видаляючи з останнього драфту сценарію серед іншого і цю сцену, ми не достатньо відповідально підійшли до аналізу її значущості для суспільства".

У групі пояснили, що усвідомлювали: картина виходитиме в прокат у розпал передвиборчої кампанії, тому "не хотіли робити пам'ять про велику людину інструментом політичних впливів та аргументів". 

Читайте також: Режисер розповів, чому з фільму про Стуса прибрали Медведчука

Творча команда фільму наголошує, що передусім ставила за мету розкрити постать українського поета та дисидента, популяризувати його ім’я серед тієї частини української громадськості, яка не надто активно цікавилась його фігурою і значенням в українській історії.

"Ми вдячні українцям за увагу до нашого проекту і впевнені, що з такою силою громадянського суспільства, як в Україні, ми здатні перемогти будь-які негаразди", - йдеться у заяві.

Як повідомлялося, напередодні актор Геннадій Попенко написав у Facebook, що з фільму «Стус» вирізали сцену фінального судового засідання над поетом-дисидентом, адвокатом якого був Віктор Медведчук. За його інформацією, це сталося нібито через дзвінки з адміністрації Медведчука до творчого колективу фільму з вимогою прибрати всі згадки про нього.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству культури та Державному агентству з питань кіно розібратись у ситуації навколо фільму про Василя Стуса.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко заявив, що відомство вже розпочало перевірку фільму «Стус», на виробництво якого виділено державні кошти. 

Василь Стус був двічі засуджений до позбавлення волі радянською владою за боротьбу за українську незалежність. Помер 1985 року під час другого ув'язнення. 

Віктор Медведчук, який нині є переговорником від України в Мінському процесі та кумом президента РФ Володимир Путіна, був призначений СРСР адвокатом Стуса, коли його судили вдруге. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-