Швидкі реформи – ілюзія

Швидкі реформи – ілюзія

Блоги
Укрінформ
Час, який потрібний на прийняття рішення, і час на його втілення – це дві великі різниці

Я не знаю звідки взялась ілюзія швидких реформ, але в Україні вона перетворилась на ідею фікс. І хоча навіть улюблені Сінгапури, Прибалтики, Польщі – це про десятки років, чомусь у нас таки впевнені, що реформи – справа одного-двох місяців.

Ну що ж, ось вам приклад. Вже кілька років відкриті всі реєстри про підприємства і організації. На сайті Мін'юсту за 50 грн можна купити повний витяг, а безкоштовно подивитись ключові дані. Окрім того, діє opendata bot, який за секунду скидає вам інформацію про підприємство чи людину, також є купа платних сервісів типу youcontrol. Але майже щоразу, як я починаю працювати з новим підприємством, у мене просять свідоцтво реєстрації і платника податків. Це при тому, що ніякого свідоцтва у мене немає, бо все електронно. І воно ще можна зрозуміти в окремих випадках, але сьогодні ці документи попросила компанія, яка надає послуги в інтернеті.

Так-от, цей кейс свідчить про просту істину. Навіть якщо завтра архангели сядуть у крісла депутатів, Кабміну і АП, приймуть найсвятіші реформи, то більшість ыз нас ще роками буде жити так, як жили до цього. Бо час, який потрібний на прийняття рішення, і час, на його втілення – це дві великі різниці.

Бо реформи – це не про "розстріляти" і "посадити", а про трансформацію ваших щоденних інститутів життя.

Віктор Андрусів

* Точка зору автора може не збігатися з позицією агентства
Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-