Папа Римський назвав Гузара одним з найшанованіших моральних авторитетів

Папа Римський назвав Гузара одним з найшанованіших моральних авторитетів

Укрінформ
Колишній глава Української греко-католицької церкви Любомир Гузар був одним із найзначніших та найбільш шанованих моральних авторитетів останніх десятиліть.

Про це Папа Римський Франциск написав у листі до нинішнього очільника УГКЦ верховного архієпископа Святослава Шевчука, повідомляє DW з посиланням на Радіо Ватикану.

Франциск вказав на те, що Любомир Гузар спромігся не лише вивести УГКЦ з підпілля, до якого її змушували гоніння, а й подарував їй нову радість від віри. Кардинал, попри поважний вік та постійні хвороби, був "навчителем мудрості", особливо щодо скривджених та тих, хто страждав, зазначив понтифік.

За його словами, багато українців, попри конфесійні розбіжності, завдяки померлому екс-предстоятелю українських греко-католиків почувалися потрібними та втішеними.

На думку понтифіка, сам Гузар був "палким українцем" з людською теплотою та надзвичайною прихильністю до молоді.

Папа Римський також зауважив, що про вагу морального авторитету покійного священнослужителя свідчить також і та кількість людей, які провели його в останню путь.

У понеділок, 5 червня, колишнього предстоятеля УГКЦ Любомира Гузара поховали у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві. Кардинал помер 31 травня на 85-му році життя.

Фото: АА

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-