22 травня: народний календар і астровісник

22 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні весняного Миколая; «До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки»

Як усім відомо, крім весняного, є ще й зимовий Микола (19), тому казали: « У кожнім році два Миколи: на першого Миколи не буває холодно ніколи, а на другого Миколи не буває тепла ніколи». Крім карпатських пастухів, весняного Миколи не святкують. Хіба що на Херсонщині в цей день наймали робітників («строкачів») до Покрови (14 жовтня). Але найурочистіше це свято відзначали гуцули, влаштовуючи цього дня «полонинський хід» – вигонили тварин на полонини. Попереду процесії йшов «депутат» - керівник пастухів – і два його помічники з трембітами. За ними вирушало стадо, а потім дорослі й діти. Від околиці села жінки з дітьми поверталися, а чоловіки супроводжували отару до пасовиськ. На полонині старший чабан за допомогою кресала розпалював «живий огонь», який мав горіти до кінця сезону, себто до глибокої осені, коли полонинський хід повертався на зимове стійбище.

Про весняного Миколая фольклорні джерела приберегли чимало поетичних зразків: «До Миколи не буде літа ніколи», «Держи сіно до Миколи – не побоїшся зими ніколи», «До Миколи нема добра ніколи». Вважали, що після Миколи не можна садити баштани, бо зав’язі не буде. На Миколая не можна мочити коноплі, бо як будеш витягувати, то витягнеш утопленика. А ще, попри твердження про те, що буцімто з Миколиного дня «тепло на землю спустилося», батьки забороняли дітям купатися, «бо з чоловіка верба виросте», тобто можна простудитися й померти, і на могилі поставлять вербовий хрест. До святого Чудотворця ніхто також не ризикував сіяти гречку і стригти вівці. Про це нагадує й прислів’я: «До Миколи не сій гречки і не стрижи овечки».

Іменини у Миколи, Дмитра, Йосипа, Василя.

Сьогодні 26-ий місячний день. Місяць спадає, він продовжує залишатися в Овні. В енергетичному плані важкий і небезпечний день, коли активізується зло й агресія. Жодних нових серйозних справ цього дня не розпочинають. Пильнуйте за речами і словами. Не піддавайтеся на провокації та намагайтеся перебувати в доброму гуморі. Залучайте до свого арсеналу жарти, самоіронію, сміх. Чи врятує гумор світ – невідомо, але те, що в певних ситуаціях він допомагає – це істина. Не кращий час для візиту до стоматолога. Будьте уважними на дорозі. 

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1917 році: -1,7; а найтеплішим у 2007 -  +32.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-