19 травня: народний календар і астровісник

19 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Іова Багатостраждального; сіємо огірки і йдемо в гори

Сьогодні Іова Багатостраждального. Оповідь про Іова у Старому Заповіті (Книга Іова) – одна з найяскравіших, найдраматичніших і найглибших. Цей святий є зразком найвищої віри, терпіння і смирення. Уявіть лишень: чоловік мав усе, про що можна було мріяти в ті часи, до того ж у нього була й чудова велика сім’я: сім синів і три дочки. Жили вони до того дружно й щасливо, що сам Сатана почав заздрити. Він заявив Богові, що Іов праведний лише тому, що щасливий у земному житті. Мовляв, куди й подінеться його благочестя, якщо позбавити його всіх атрибутів людського щастя: статків, здоров’я, любові й підтримки близьких і, зрештою, життя самих рідних. Бог дозволив випробувати Іова всіма бідами земного життя. Сатана постарався «на славу»: неймовірна бідність, смерть дітей, страшна хвороба – звалилося на Іова наче сніг на голову. Але святий залишився до кінця вірним Господу й не піддався злому духові, котрий провокував його проклясти й зректися Бога. «Якщо ми з вдячністю приймаємо від Бога добро, то маємо з такою ж удячністю приймати і випробування», – зауважував праведний Іов. Зрештою, Господь винагородив його за терпіння: чоловік одужав, став удвічі багатшим, ніж був до того, і в нього знову народилося семеро синів і три дочки. Він помер у 140 років у шані, оточений рідними та близькими.

Іові Багатостраждальному моляться під час великої скорботи й великого горя, коли здається, що життєві випробування не витримати.

У давнину українці на Іова сіяли боби та горох, і називали його ще «огірковим днем». Уранці роса, а вдень ясна погода – то на добрий урожай.

З іменинами вітайте Івана, Іларіона, Дениса.

Сьогодні 23-ій місячний день. Місяць спадає, він у Рибах, п’ятниця – день Венери. З одного боку – важкий період в енергетичному плані, а з іншого – не треба розкисати й усе буде добре. Позаду робочий тиждень, попереду вихідні, коли можна буде повноцінно відпочити і відновитися. Цього дня добре припиняти стосунки, обривати знайомства, розлучатися, розходитися, позбавлятися чогось зайвого, обтяжливого і непотрібного. Не можна байдикувати, бо в голову лізтимуть усілякі дурниці. Відслідковуйте власні думки, бажання, реакції й робіть відповідні висновки. Чудовий день для тих, хто займається бойовими мистецтвами, альпінізмом. Табу на важку м’ясну їжу. Ліпше попостувати.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1952 році: +1,1; а найтеплішим у 1979 -  +32,4.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-