12 травня: народний календар і астровісник

12 травня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні дев’яти мучеників; «Постій, не кричи – налий чарку, та й мовчи!»

Сьогодні дев’яти мучеників Кізицьких, або дев’яти цілителів. Вони проповідували християнство в місті Кізик у Малій Азії, там і загинули за віру. Їм молилися під час епідемій і вважали своєрідним «професійним» днем цілителів.

А ще сьогодні день пам’яті Амфілохія Почаєвського. Цього святого можна назвати нашим сучасником – він жив у ХХ столітті, до того ж, за радянської влади, коли гоніння на Церкву були особливо жорстокими. Зокрема, пережив святий Амфілохій й хрущовський натиск на Почаївську лавру. Влада докладала чималих зусиль, аби відібрати обитель у ченців і вірян, але завдяки зусиллям мешканців Тернопільщини, лавру відстояли. Сьогодні навіть важко уявити, що доводилося пережити вірянам і ченцям – постійні облави, арешти, фізичний і психологічний тиск. Приміром, було й таке: навколо стін лаври гуртувалися віряни, аби не допустити захоплення монастиря силовиками. Що робили каральні органи, аби не на пряму робити «зачистку»? Підгонили декілька асенізаційних машин, які «щедро» поливали фекаліями людей. Але ті, відмившись, наступного дня знову йшли боронити святиню. Амфілохій, який прийняв чернецтво у 1925 році, був відомим, не тільки на всю Україну, але й на весь колишній СРСР, цілителем, костоправом. Звідусіль до нього стікалися люди. Владі це не могло подобатись, тому йому весь час погрожували, а потім запроторили до психіатричної лікарні. Батюшка мусив перебувати в палаті з «буйними» хворими, до того ж, йому кололи всіляку гидоту, від якої неймовірно розпухали кінцівки. Після звільнення святий Амфілохій жив у селі в родичів і продовжував лікувати численних хворих і немічних.

Цього дня наші пращури не святкували, а працювали: на городах, у полі, в саду. Спостерігали за погодою: якщо сонце здається надто великим – на дощ. Квіти пахнуть здалека – на вітер. Соковито пахтить м’ята – знову ж таки: невдовзі збереться на дощ.

З іменинами вітайте Василя, Івана.  

Сьогодні 17-ий місячний день, який можна назвати днем щирості, відкритості й активності. Час накопичення і проростання, родючості. Один із найліпших днів для святкування, урочистостей, на яких треба й відповідно поводитись: весело, по-товариськи. Мізантропам краще сидіти вдома, або ж, долати власну відлюдькуватість і йти в гущавину подій, туди, де весело й гамірно, де творча атмосфера – наприклад, на Євробачення. Також сьогодні можна дозволити собі всілякі смаколики – зорі на боці гурманів; утім, переїдати й перепивати не варто. На нижчому рівні – день буйства й пияцтва, вакханалії. Але це не про нас.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1900 році: –2,4; а найтеплішим у 2013 -  +28,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-