30 квітня: народний календар і астровісник

30 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
«Догодуй бджолу до Зосими й Івана, то наряде тебе, як пана»

Сьогодні третя неділя після Пасхи і церква вшановує святих жінок-мироносиць, котрі не побоялися до останнього перебувати з Христом і залишилися вірними Йому і до, і після страти. Вони ж були першими, хто дізнався і про Його Воскресіння. Це – Марія Магдалина, Марія Клеопова, Соломія, Іоанна, Марфа і Марія, Сусанна та інші.

А ще сьогодні Зосими. Зосим, як і Саватій, вважався в Україні покровителем бджіл. Віддавна в Україні, де був вельми розвинений цей промисел, пасічники особливо шанували своїх патронів, насамперед Зосима. Всюди на пасіках з початком медозборів виставляли ікони захисників бджіл, відправляли молебні та влаштовували різноманітні обряди. У побутовому житті було безліч пасічницьких молитов та заклинань від злодіїв, хижаків, мору тощо. У цей день пасічники тричі обходили пасіки зі страсною свічкою та свяченою водою, якою скроплювали всі вулики, а при вході прибивали «вовчу пащеку», щоб бджоли «могли одгризатися від напасників». Про бджіл, які вважалися священними створіннями (їх не можна було проклинати, навіть казати, що вони «здохли», а лише «загинули, «вимерли», бо «то Божа комаха»), побутувало безліч прислів’їв і прикмет. До речі, як буде з бджолами і медами цього року – невідомо, адже квітневе похолодання зі снігом внесло свої корективи. Бджоли, замість того, щоб збирати пилок, мусили сидіти по вуликах і зігрівати потомство.

З іменинами вітайте Марію, Соломію, Тамару, Олександра.

Сьогодні 5-ий місячний день, який пов’язаний з серйозним плануванням чого завгодно: подорожей, навчання, особистого життя, концепції розвитку бізнесу тощо. Люди цього дня бувають примхливими, норовливими і не такими, якими б ми хотіли їх бачити, але не варто забувати, що й ми самі – не свята бездоганність. Постувати і голодувати не бажано, так само, як і вирішувати складні фінансові питання. Сконцентруйтеся на відпочинку. Дорожні валізи на антресолях вже давно снять аеропортами, а сандалі – піском і морською галькою.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1940 році: – 1,5; а найтеплішим у 1949 -  +26,9.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-