11 квітня: народний календар і астровісник

11 квітня: народний календар і астровісник

Укрінформ
Сьогодні Страсний вівторок; кесарю кесареве, а Боже Богу.

Сьогодні Великий, або Страсний вівторок. Цього дня Церква згадує викриття Ісусом фарисеїв і книжників, а також притчі, які Він промовляв у Єрусалимському храмі: про данину кесарю, про воскресіння мертвих, Страшний суд і кінець світу, а також про десять дів і про таланти. Первосвященики всіляко спокушали Ісуса, задаючи провокаційні питання, хотіли арештувати Його, але боялися народу, який сприймав Ісуса за пророка. Однією з таких провокацій було запитання про те, чи можна давати податок кесарю. Каверза крилася в тому, що якби Ісус відповів, що можна, то цим би Він прямо визнав римську окупацію, чим обурив би простих юдеїв, а якби сказав «ні», то це слугувало б приводом донести на Нього римлянам: мовляв, цей чоловік підбурює до повстання. Але Ісус відповів просто: спочатку Він попросив принести римський динарій з викарбуваним на ньому зображенням кесаря (імператора), а потім порадив віддавати цю монету тому, кому вона належить – тобто, кесарю. Смисл фрази «Кесарю – кесареве, а Богу – Боже» полягає в абсолютній окремішності світської влади і віри. Ще однією з головних настанов цього дня, його рефреном, є слова Ісуса про те, що кожен має не піддаватися духовному сну, пильнувати, адже не знає, коли прийде Господь.      

В Україні другого дня Страсної седмиці жіноцтво прало і прасувало білизну, готувало святковий одяг. Чоловіки тим часом заготовляли дрова для випікання пасок. Ранковий туман цього дня віщуватиме ясну погоду, а сині хмари – на тепло й опади.

Іменинники сьогодні Марко й Кирило

Сьогодні 16-ий місячний день, Місяць уповні. Ми у найвищій точці місячного шляху. Символ цього дня – білий голуб. Цікава деталь: якщо повний Місяць випадає на 15-ий місячний день, то наступні два тижні будуть досить виснажливими (навіть важкими) в емоційному плані, а якщо на 16-ий – то сповнені гармонії й світла. Сподіваймося, що попереду на нас чекає якщо й не райська безжурність, то хоча б відносний емоційний позитив: як не як, а за декілька днів Великдень! Сьогоднішній день – своєрідний трикутник, вершинами якого є Дух, Тіло і Душа. Дуже енергетично чистий день, але людині, відданій низинним інстинктам, буде вкрай важко; тож прагнемо чистоти! День гармонізації третьої чакри (жовтий колір, печінка) і гармонізації між фізичним і астральним тілом.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1954 році; –3,9; а найтеплішим у 1959 - +22,7.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-