У Луцьку знайшли альтернативу відкриттю ринків

У Луцьку знайшли альтернативу відкриттю ринків

Укрінформ
У Луцьку попри дозвіл уряду вирішили не відкривати продуктові ринки, натомість організувавши роботу сільськогосподарських ярмарків просто неба.

Про це йшлося під час дистанційного пленарного засідання позачергової 76-ої сесії Луцької міської ради, повідомляє пресслужба мерії.

"Ринки міста Луцька поки відкривати не будуть... йдеться про роботу лише сільськогосподарських ярмарків, місця яких визначать відповідними документами міської ради та виконавчого комітету Луцької міської ради", - зазначено у повідомленні.

За словами депутата міської ради Ігоря Поліщука, на таких ярмарках просто неба зможуть здійснювати продаж сільськогосподарської продукції власного виробництва фермери, фермерські господарства та інші підприємства. Таким рішенням міська влада хоче підтримати фермерів, а лучан забезпечити можливістю купувати продукцію вітчизняного виробництва за цінами, що зазвичай нижче, ніж в супермаркетах та підтримати малий бізнес міста.

Читайте також: На Київщині відновлюють роботу ринків, але "карантинні" вимоги жорсткі

На територіях, де продаватимуть сільськогосподарську продукцію, чергуватиме інспектор муніципальної варти, який здійснюватиме температурний скринінг, а керівники торговельний місць мають забезпечити за допомогою розмітки відстань між відвідувачами не менше 1,5 метра, відстань між місцями торгівлі не менше 3 метри, а також здійснювати регулярне додаткове прибирання та дезінфекцію. Якість і безпека продуктів має бути підтверджена документально.

Ярмарки проходитимуть щоденно, крім неділі, з 8.00 до 16.00. З переліком місць їх розташування можна ознайомитися за посиланням.

Крім того, у місті дозволили роботу всім тимчасовим спорудам міста (МАФи, лотки, кіоски та ін.), які мають здійснювати не заборонену на період карантину діяльність; будівельним магазинам; майстерням з ремонту одягу та фотоательє; стоматологічним клінікам усім форм власності, які обслуговуватимуть лише пацієнтів із гострим болем (у зв'язку з перенавантаженням комунальної поліклініки).

Також буде дозволено приготування та реалізацію на винос продукції, кавових та інших напоїв у закладах ресторанного господарства, торгівлі (в тому числі розміщених у стаціонарних тимчасових спорудах) з використанням захисних екранів між продавцем і покупцем із плівки або пластику, за умови доставки товару продавцем за межі закладу або передачі через обладнане торгівельне віконце. При цьому використання кавових автоматів та самостійне приготування кави відвідувачами залишається забороненим.

Як повідомляв Укрінформ, 29 квітня цього року Кабінет міністрів України дозволив роботу продовольчих ринків під час карантину за умови дотримання вимог безпеки для нерозповсюдження коронавірусної хвороби COVID-19. Основною умовою відкриття таких ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог.

Станом на 30 квітня в Україні лабораторно підтверджено 10 406 випадків захворювання на COVID-19, з них 2663 - у медичних працівників. За добу зареєстровано 540 випадків. Загалом з початку епідемії 1238 осіб одужали, зафіксовано 261 летальних випадків.

На Волині зареєстровано 280 випадків COVID-19. Одужало 60 осіб. Шість випадків хвороби завершилось летально.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-