Під час Дня Десни на Чернігівщині в річку випустили 4 тонни мальків

Під час Дня Десни на Чернігівщині в річку випустили 4 тонни мальків

Фото
Укрінформ
Учасники великого екологічного свята "День Десни-2019", що пройшло в неділю в селищі Сосниця Чернігівської області, зарибнили й за народною традицією "задобрили" річку.

Про це кореспондентові Укрінформу повідомила начальник відділу взаємодії зі ЗМІ та діловодства Деснянського басейнового управління водних ресурсів Катерина Череватенко.

"Для відновлення рибного балансу Десни в неї було випущено близько 4 тонн малька коропа і товстолобика. Ці види риб харчуються водоростями і є природними чистильниками річки. А потім відбулося "задобрення" Десни за всіма канонами давньої народної традиції", - розповіла вона.

Обряд, за її словами, провів фольклорний колектив Сосницького будинку культури "Криниці". Жінки сплели вінок із польових квітів, який разом із великою хлібиною пустили за водою - щоб річка добре прийняла мальків і всі вони вижили.

За словами Череватенко, на День Десни до Сосниці приїхали водогосподарники майже з усіх регіонів України. Прийшло й багато місцевих жителів. На святі варили рибну юшку, її роздали понад 1000 порцій.

З огляду на те, що День Десни має екологічне спрямування і ставить за мету змінити світогляд населення. зокрема, в питаннях використання пластику, поліетилену,фосфатних миючих засобів, на святі був організований роздільний збір сміття. І зібрана там вторсировина піде на переробку.

Читайте також: Власкор Укрінформу Потапчук перемогла у конкурсі матеріалів до Дня Десни

Заходи Дня Десни, який проводився вдруге, проходили в Сосницькому літературно-меморіальному музеї Олександра Довженка, 125-річчя якого відзначатиметься 10 вересня, та на березі Десни поблизу Сосниці - у місці, що називається Пекарівська круча.

В музеї відбулася святкова програма "Десна - вчора, сьогодні, завтра", в рамках якої була проведена театралізована екскурсія, ярмарки виробів народних майстрів та виставка робіт фіналістів конкурсів, які оголошувалися спеціально до цього свята: фотографій - "Синергія Десни", літературного - "На хвилях міфів та легенд", дитячого - "Я - краплинка Десни".

Організували масштабний еко-івент Деснянське басейнове управління водних ресурсів та ГО "За відродження Десни" за підтримки Держводагентства України та місцевих органів влади.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-