У Львові вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича

У Львові вшанували пам'ять Маркіяна Шашкевича

Фото
Укрінформ
Пам`ять одного із засновників галицького літературного об'єднання “Руська трійця” письменника і громадського діяча XIX століття Маркіяна Шашкевича вшанували у Львові в роковини його смерті.

Про це повідомила прес-служба Львівської ОДА.

“На Личаківському кладовищі вшанували пам'ять отця Маркіяна Шашкевича з нагоди 176-ї річниці з дня смерті. Письменник, поет, духовний просвітитель, натхненник національного пробудження Галичини, зачинатель нової української літератури в Галичині він відомий далеко за межами України як керівник галицького літературного угрупування “Руська трійця та ініціатор видання альманаху “Русалка Дністрова”, - зазначено у повідомленні.

На Львівщині вшанували пам'ять отця Маркіяна Шашкевича / Фото: https://loda.gov.ua

Представники влади та громадськість поклали квіти до могили Шашкевича, священики відслужили панахиду. Опісля відбулось громадське віче.

Маркіян Шашкевич народився 6 листопада 1811 року в селі Підлисся Золочівського повіту у сім'ї священика. Закінчив Львівську духовну семінарію, був вільним слухачем Львівського університету. Був парафіяльним священиком по селах Львівщини.

Ще під час навчання в семінарії Шашкевич спільно з Яковом Головацьким та Іваном Вагилевичем створив літературне угрупування "Руська трійця", навколо якого гуртувалася національно свідома молодь захоплена національно-культурним відродженням на західних землях, зокрема, за відродженням народної мови в письменстві й церковних проповідях. "Руська трійця" видавала відомий літературний альманах "Русалка Дністрова".

Читайте також: На Львівщині обстежили туристичний маршрут "Маркіянові місця"

Помер Маркіян Шашкевич 7 червня 1843 року у злиднях від туберкульозу і похований у Новосілках. У 1893 році було організовано комітет для перевезення праху Шашкевича до Львова на Личаківський цвинтар. Тим самим започатковано крайовий пантеон поховань найвизначніших західноукраїнських (галицьких) діячів. У червні 1906 року на могилі відкрито пам'ятник роботи мюнхенського скульптора Рудольфа Тіле.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-