У Тернополі показали архівні документи з підпільних друкарень ОУН

У Тернополі показали архівні документи з підпільних друкарень ОУН

Фото
Укрінформ
Унікальні документи про збройну боротьбу Організації Українських Націоналістів, виданих у підпільних друкарнях повстанців та за кордоном, можна відсьогодні побачити на виставці у Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.

Про це кореспонденту Укрінформу розповів завідувач сектором новітньої історії Тернопільського обласного краєзнавчого музею Володимир Пукач.

«Виставку присвячуємо 90-річчю ОУН, яка була створена 3 лютого у 1929 році у Відні і де задекларувала націоналістичний напрям в українському патріотичному русі. Вперше презентуємо досить цікаві документи з фондів нашого музею, матеріали, які у різні часи було знайдено на території Тернопільської області. Ці документи друкувалися переважно у другій половин 40-х років у підпільних друкарнях ОУН-УПА», - сказав Пукач.

Виставку до 90-річчя створення ОУН відкрили у Тернополі / Фото: Снітовський Олег, Укрінформ

За його словами, в експозиції можна побачити і особливо цікавий, передусім, для істориків документ – «Вістки з Тернопільщини», інформаційний бюлетень, датований листопадом 1948 року. Йдеться про маловідомі факти збройної боротьби загонів ОУН-УПА на теренах Тернопільського краю.

Серед експонатів виставки – оригінали карикатурних листівок, надрукованих підпільниками з ОУН. Тут і карикатура на Сталіна, який грабує Україну, і на НКВДистів, які знущаються над українськими патріотами.

Читайте також: У Харкові відкрилася виставка про поляків, які рятували євреїв у роки Голокосту

Є в експозиції й інші оригінали – бофони 40-х років. Вони видавалися людям, які допомагали збройному підпіллю ОУН-УПА (бофон - однобічні (рідше двобічні) грошові документи (квитанції) з національною символікою та символікою ОУНР і УПА й відповідними написами (або тільки із символікою, без написів), із фіксованими номіналами чи без номіналів).

Представлені також збірники, праці, часописи, журнали, фотодокументи, які розповідають про шлях становлення та боротьби Організації Українських Націоналістів за незалежну Українську державу.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-