В Україні відкривається перша виставка Музею воєнного дитинства

В Україні відкривається перша виставка Музею воєнного дитинства

Укрінформ
22 червня, 13:00 - презентація Музею воєнного дитинства в Україні

Організатор: Музей воєнного дитинства.

Учасники: Юлія Скубицька - директорка Музею воєнного дитинства в Україні; Валентин Ковальчук - заступник директора Департаменту соціально-гуманітарної політики, Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України; Олександр Власенко - речник представництва Міжнародного Комітету Червоного Хреста в Україні; Олена Розвадовська - голова БФ “Голоси дітей”; Євгеній Монастирський - провідний дослідник Музею воєнного дитинства в Україні.

Коротко. 23 червня у Музеї історії міста Києва відкриється перша виставка Музею воєнного дитинства в Україні. Виставка розкаже про повсякденне життя людей, чиє дитинство змінила війна. На виставці можна буде побачити особисті речі, які діти асоціюють зі своїм воєнним досвідом, а також прочитати історії людей, дитинство яких проходить під впливом війни в Україні та в умовах інших міжнародних конфліктів. Виставка буде доступною для відвідувачів 23 червня - 12 липня в Музеї історії міста Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7). 

«В українському суспільстві мало говорять про цивільне населення на війні, як і про те, як це – жити вздовж лінії розмежування. Діти, як і дорослі, стикаються з повним порушенням порядку життя. Їм доводиться все заново перебудовувати – від системи цінностей до щоденних практик. Однак діти продовжують жити в умовах конфлікту: вони спілкуються з родиною, зустрічаються з друзями, ходять до школи. В їхніх історіях багато любові, стійкості і піклування. Саме цю частину їхнього життя ми покажемо на виставці», – розповідає Юлія Скубицька, директорка Музею воєнного дитинства в Україні.

Під час пресконференції спікери розкажуть, з якими проблемами стикаються діти з окупованих та прифронтових територій, а також вимушено переміщені особи. Організатори поділяться, чим займатиметься Музей воєнного дитинства в Україні, як працюватиме дослідницька платформа Музею і що чекає на відвідувачів виставки. 

Довідково. Музей воєнного дитинства – це міжнародна платформа, яка документує свідчення людей, на дитинство яких війна вплинула в минулому або які досі живуть в зонах воєнних дій та на прифронтових територіях. Музей працює з різними збройними конфліктами, зокрема інтерв’ю проводяться з учасниками з України, Боснії і Герцеговини, Сирії, Лівану, Афганістану, а також зі свідками Другої світової війни. Архів аудіовізуальних свідчень буде доступний для дослідників. 

Проєкт Музею воєнного дитинства почався у 2011 році, а у 2013 вийшла книга з історіями людей, які пережили в дитинстві боснійську війну. Перша постійна виставка Музею відкрилася в січні 2017 року у Сараєві, Боснія і Герцеговина. У 2018 році Музей отримав премію Європейський музей року від Ради Європи. 

У 2020 році в Україні Музей воєнного дитинства заснував свій перший міжнародний офіс. Робота офісу присвячена документуванню досвіду дітей та підлітків (яким на момент початку війни ще не виповнилося 18 років), на життя яких вплинув збройний конфлікт на Донбасі та тимчасова окупація Криму. Музей збирає їхні історії та особисті речі для колекції та виставки, яка мандруватиме містами України. Надалі буде розглянута можливість заснування постійного музею в Києві.

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV, а також на фейсбук-сторінці Музею воєнного дитинства

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

У Києві відкриється перша в Україні виставка Музею воєнного дитинства

У Києві 23 червня відкриється перша в Україні виставка Музею воєнного дитинства.

Про це повідомила директор музею Юлія Скубицька під час презентації експозиції в Укрінформі.

"Погляди дітей на події навколо них не менш важливі, ніж погляди дорослих. Це особливо стосується війни. Діти є однією з найбільш вразливих категорій у зоні бойових дій. Ми маємо хоча б спитати, як змінюється їхнє життя після початку війни. Якщо ви хотіли дізнатися відповідь на це запитання, завітайте на нашу виставку, яка буде відкрита з 23 червня", – сказала Скубицька.

Вона зауважила, що в українському медійному просторі мало інформації про цивільне населення, яке страждає від збройного конфлікту на Сході України та тимчасової окупації Криму.

"Ми практично не знаємо, як живуть люди вздовж лінії розмежування, яка ситуацію у дітей з навчанням, де діти проводять свій час, як вони пристосовуються до життя під обстрілами. Ці запитання залишаються без відповіді для українського суспільства. Відсутність такого розуміння створює підґрунтя для дуже проблематичних практик, зокрема дискримінаційних. Іноді ми стикаємося з булінгом. Ми маємо з цим щось робити", - заявила Скубицька.

Водночас голова благодійного фонду "Голоси дітей" Олена Розвадовська наголосила на важливості проведення такої виставки, адже "говорити про війну і про те, як діти страждають від війни, неможливо без дітей".

"Як на мене, це один зі способів дати можливість дітям бути почутими, а їхнім історіям - бути розказаними… Цей музей потрібен для того, щоб набратися ресурсу і сил, аби зрозуміти, чи чи правда це все варте, чи треба боротися... Очевидно, що треба, тому що діти проходять через такі випробування, які нам, мабуть, не снилися", – зазначила вона.

Виставка проходитиме з 23 червня до 12 липня у Музеї історії міста Києва. Після цього планується показати експозицію в інших містах України.

Музей воєнного дитинства – це міжнародна платформа, яка документує свідчення людей, на чиє дитинство виплинула війна. Проєкт розпочався у 2011 році, а в 2013-му вийшла книга з історіями людей, які в дитинстві стали свідками боснійської війни. Перша постійна виставка Музею воєнного дитинства відкрилася в січні 2017 року у Сараєві (Боснія і Герцеговина).

У 2020 році Музей воєнного дитинства заснував свій перший міжнародний офіс в Україні. Тут документують досвід дітей і підлітків, на життя яких вплинули збройний конфлікт на Сході України та окупація Криму.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-