Небезпечні дитячі іграшки – реалії сьогодення?

Небезпечні дитячі іграшки – реалії сьогодення?

Укрінформ
26 травня, 12:15 - пресконференція на тему: “Небезпечні дитячі іграшки – реалії сьогодення?!”

Організатор: ГС «Українська Асоціація Індустрії Іграшок»; ГО “Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів “Споживча довіра”.

Учасники: Олена Куликова - голова Правління ГО «Всеукраїнська асоціація з питань захисту прав споживачів «Споживча довіра»; Наталія Іваненко - виконавча директорка ГС «Українська Асоціація Індустрії Іграшок»; Дарія Вороняк - лікар-ендоскопіст, завідуюча відділенням діагностики НДСЛ ОХМАТДИТ; Роман Жежера - канд. мед. наук, хірург НДСЛ ОХМАТДИТ; Олександр Метленко - канд. мед. наук, дитячий хірург, торакальний хірург (НМУ ім. О.Богомольця, НДСЛ ОХМАТДИТ).

Коротко. Під час заходу спікери проаналізують тенденції на ринку іграшок за останні три роки. Зокрема, розкажуть про іграшки, які не варто купувати дітям, про «секретні» історії травмувань, отруєнь, алергій та чому батьки постраждалих дітей мовчать.

Пресконференція має на меті привернути увагу до критичної ситуації на ринку дитячих іграшок в Україні, а також наслідків відсутності дієвого та ефективного контролю на ньому.

Учасники заходу порушать важливі питання щодо того чи може сьогодні держава гарантувати безпечність та якість іграшок; чому розвиток індустрії дитячих товарів досі не став пріоритетним в Україні; чи потрібна Україні Стратегія розвитку індустрії дитячих товарів?

Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Підсумкові матеріали:

Експерт: На ринку України близько 50% іграшок - сумнівної якості

На ринку України продається близько 50% дитячих іграшок сумнівної якості; нерідко цей товар заборонений у Європейському Союзі.

Про це в Укрінформі під час пресконференції «Небезпечні дитячі іграшки – реалії сьогодення?!» розповіла виконавча директорка ГС «Українська асоціація індустрії іграшок» Наталія Іваненко, повідомляє кореспондент агентства.

«На ринку України 50 на 50 - близько 50% іграшок є сумнівної якості. Часто є приклад того товару, який заборонений до реалізації в Європейському Союзі, а в нас у магазині такі іграшки продаються. Часто такі іграшки мають хімічний тип ризику, але батьки про це нічого не знають. По Україні лише 144 позиції заборонено для реалізації на ринку», - розповіла Іваненко.

Вона зазначила, що батьки декларують, що їх найбільше турбує безпечність іграшки, але на практиці вони не знають, як відрізнити безпечну іграшку від небезпечної, а попит породжує пропозицію.

«Ми хочемо, щоб хоча б продавці розуміли, що таке технічний регламент безпечності іграшок, яким вимогам має відповідати товар. Вся декларація про іграшку має бути українською мовою, і вся інформація про виробника повинна відповідати тій інформації, яка відповідає іграшці», - підкреслила експерт.

Вона також нагадала, як можна обрати безпечну іграшку. Насамперед товар потрібно оцінити за зовнішнім виглядом: як нанесено фарбу, як закріплено деталі, яке маркування. Запитати про декларацію про відповідність, ідентифікувати продавця на випадок проблем з іграшкою, запитати, чи нададуть фіскальний або товарний чек. Оцінити ціну - якщо іграшка імпортного виробництва, вона не може коштувати 21 гривню. Можна перевірити походження іграшки за QR-кодом. Якщо це м’яка іграшка, на ній не повинно бути написано, що це сувенір.

Особлива увага має приділятися вибору іграшок, які використовуються влітку, таких як надувні круги, форми для піску тощо, загалом усі іграшки для теплої пори року, бо на сонці іграшка буде нагріватися і можуть випаровуватися шкідливі речовини. Також треба ретельно обирати дитячу косметику, бо в ній теж може бути хімічний тип ризику.

Експерт порадила особливо обережно ставитися до купівлі іграшок через інтернет.

Відео:

Замовити фото натисніть тут – Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-