Кращий сон, краще життя, краща планета

Кращий сон, краще життя, краща планета

Укрінформ
19 березня, 11:00 -  пресконференція, присвячена Всесвітньому дню Сну 

Організатор: ВГО “Українська Асоціація МедициниСну”.

Учасники: Юрій Погорецький - к.м.н, сомнолог, президент ВГО «Українська Асоціація Медицини Сну»; Валерій Артеменко - к.м.н., анестезіолог вищої категорії, завідувач МЦ Медікап.

Модератор: Юлія Кузуб.

Довідково. Всесві́тній день сну відзначається у рамках проекту Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) з проблем сну і здоров’я, адже за статистикою від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого жителя землі відзначається один або декілька симптомів розладу сну.

Акредитація представників ЗМІ – anna@ukrinform.com

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід до зали тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

Лікар-сомнолог порадив добре спати, щоб не захворіти на COVID

Порушення здорового сну є головним чинником зниження імунітету проти вірусних інфекцій, зокрема, COVID-19.

На цьому наголосив лікар-сомнолог, президент ВГО «Українська асоціація медицини сну» Юрій Погорецький на пресконференції в Укрінформі, присвяченій Всесвітньому дню сну.

На думку лікаря-сомнолога, порушення здорового сну через хропіння та апное, що часто ускладнюється хронічними хворобами, призводить до зниження імунітету проти вірусних інфекцій.

«50% чоловіків віком від 19 до 60 років мають легкий ступінь апное - 5-15 зупинок дихання на годину. Тобто, половина всіх чоловіків перебуває в групі ризику, зокрема, щодо COVID. 80% гіпертоніків і пацієнтів з порушенням ритму мають порушення дихання уві сні. Якщо є цукровий діабет, зайва вага, метаболічний синдром, проблеми з ендокринною системою чи щитовидкою, то це вже 100% потрапляння до групи ризику щодо інсульту, інфаркту, вірусних пневмоній і COVID-19», - зазначив Погорецький.

Він наполягає, що діагностика, хірургія, наркоз та реабілітація у всіх медичних дисциплінах повинні починатися з діагностики та лікування порушень сну та дихання уві сні, надто в умовах COVID-19.

«Сомнологічний досвід показує, що пацієнти, які захворіли на COVID й потрапили до інтенсивної терапії, швидше виписувалися з мінімальними пошкодженнями. Також вони легше перенесли захворювання, ніж інші члени сім’ї, або й зовсім не захворіли на COVID, хоча перебували в одному приміщенні з хворими», - наголосив Погорецький.

Лікар-сомнолог закликав завчасно проходити обстеження на хропіння та апное, як перший крок до убезпечення себе від вірусних захворювань, зокрема, COVID-19.

Всесвітній день сну відзначається у рамках проєкту Всесвітньої організації охорони здоров’я з проблем сну і здоров’я. За статистикою, від безсоння страждає понад 10% населення індустріально розвинених країн, а в кожного другого дорослого жителя Землі є один або кілька симптомів розладу сну.

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-