«Rusalka XXI»: презентація екосвідомого проєкту за підтримки Українського культурного фонду

«Rusalka XXI»: презентація екосвідомого проєкту за підтримки Українського культурного фонду

Укрінформ
18 березня,12.00 - презентація екосвідомого проєкту за підтримки Українського культурного фонду «Rusalka XXI» 

Організатор: ГО “Центр “Соціальні індикатори”.

Учасники: Анастасія Вервейко - авторка проєкту, режисерка перформансу; Марія Крутоголова - сценографка проєкту; Яна Шлябанська - композиторка проєкту; Світлана Олексюк - хореографка проєкту; Ірина Широкова - проєктна менеджерка програми "Культура плюс" Українського культурного фонду; Лілія Бевзюк-Волошина - PR-менеджер проєкту, модератор .

Довідково. В основі проєкту «Rusalka XXI» – рефлексія на всім відому казку Г.К. Андерсена, яка захоплювала нас із дитинства. Як змінилася її трактовка? Адже сьогодення диктує нову трансформацію образу Русалки. Нині ми не просто спостерігаємо за людиною, яка висмоктує усі ресурси землі, а подеколи й самі є людиною, потреби якої неможливо задовольнити.

Про це йдеться у перформансі, який відбудеться 21 березня о 17.00 та 20.00 у приміщенні станції сортування та переробки сміття «Київміськвторресурси» (Київ, вул. Є. Маланюка, 112).

Акредитація для ЗМІ на перфоменс 21 березня  обов’язкова: https://forms.gle/XWU3u9xMSZi8oqoC6

Мета заходу - шляхом створення перформансу привернути увагу до проблем на станції «Київміськвторресурси» шляхом сценічної рефлексії на дійсність.

«Київміськвторресурси» - це основна станція в Києві, яка займається переробкою твердих промислових та побутових відходів вторинної сировини, включно зі скляними, дерев'яними, полімерними (поліетиленова плівка і упаковка).

На жаль, не всі здатні оцінити внесок організації в систему екологічної безпеки. Вже декілька років «Київміськвторресурси» знаходиться у критичному стані. Земля, на якій побудована станція, привабила київських забудовників, і вони прагнуть будь-якими способами її привласнити. Неодноразово лунали погрози і було декілька нападів на працівників станції. Люди, які дбають про наше майбутнє, потребують підтримки. І наша мета – привернути увагу великої кількості людей та захистити станцію від утиску забудовників.

Під час створення перформансу було проведено кількісне соціологічне онлайн-опитування киян.

Аналітичний звіт за посиланням: 

https://drive.google.com/file/d/1AMRZJdlWtCwUZu11QaGz1p0us8iutxv_/view?usp=sharing

На основі зібраного матеріалу було написано відповідний текст (драматург Алекс Вуд) та музику (композиторка Яна Шлябанська).

Було проведено екологічну акцію зі збору пляшок (зібрано близько 100 тис. пляшок).

І головне – було створено реальну сценографію за рахунок відсортованого сміття, яке приносили жителі Києва (сценографка Марія Крутоголова).

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Сторінки проєкту facebook:  https://www.facebook.com/RusalkaXXI

Контактна особа: Лілія Бевзюк-Волошина (093-511-56-02).

Акредитація представників ЗМІ на презентацію: anna@ukrinform.com 

У зв'язку з карантинними обмеженнями кількість місць обмежена. 

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу:  //www.youtube.com/user/UkrinformTV

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

При вході в Укрінформ обов'язкове вимірювання температури тіла безконтактним термометром і прохід через дезинфікуючу рамку. Вхід до зали тільки у масках та рукавичках. Дотримання дистанції 1,5 м.

Підсумкові матеріали:

У Києві покажуть екосвідомий перформанс «Rusalka XXI»

У Києві презентували екосвідомий проєкт за підтримки Українського культурного фонду «Rusalka XXI». Проєкт представило в Укрінформі ГО "Центр “Соціальні індикатори".

В основі проєкту «Rusalka XXI» – рефлексія на всім відому казку Г.К. Андерсена, яка захоплювала усіх із дитинства. За задумом, сьогодення диктує нову трансформацію образу Русалки, коли людина висмоктує усі ресурси землі, зокрема, забруднюючи її пластиком.

За словами авторки проєкту, режисерки перформансу Анастасії Вервейко, саме забруднення планети пластиком переростає на екологічну катастрофу.

«Пластик перебуває в грунті, в повітрі, в океані. Коли пластик потрапляє в океан, він перетворюється на мікрочастинки, які разом із їжею споживають риби та інші морські істоти. Після цього ми споживаємо пластик разом із морепродуктами, який таким чином опиняється в нашому організмі. Основна мета нашого проєкту – порушити питання споживання одноразових виробів із пластику. За прогнозами науковців, через 35 років на 2 тонни риби припадатиме 1 тонна сміття, і найбільше страждає саме світовий океан», - зазначила Вервейко.

Як розповіла сценографка проєкту Марія Крутоголова, для зйомок перформансу, який став своєрідною соціальною рекламою, використали потужності заводу з переробки відходів «Київміськвторресурси».

«Приміщення заводу «Київміськвторресурси» грає важливу роль у візуальному оформленні перформансу. Нам хотілося максимального занурення в цю атмосферу, життя заводу, й дати можливість глядачеві відчути цей простір. Якби цей перформанс показувався на театральному майданчику, це значно б знизило градус проблеми, про яку ми говоримо. Ми максимально використовуємо простір, який нам дав завод. В основі візуального рішення лежить конфлікт матеріалів», - розповіла Крутоголова.

На поєднання протилежностей створених у виставі образів звернула увагу й композиторка проєкту Яна Шлябанська.

«В нашій Русалці є велике поєднання протилежностей – з одного боку театральної краси й казки, а з іншого - індустріальна грубість, яку ми бачимо на заводі. В роботі над звуком для мене було важливим не те, щоб створена для вистави музика пролунала на заводі, а швидше навпаки – щоб завод пролунав. Бо це насправді особливе приміщення, зважаючи на його акустичні можливості. Це величезний бетонний простір, який має машини, конвеєри, і все це впливає на звук у виставі», - зазначила Шлябанська.

Для хореографки проєкту Світлани Олексюк було важливо передати ідею проєкту насамперед засобами фізичного руху Русалки в непритаманному для неї індустріальному просторі.

«Ця тема насамперед про тіло та його відчуття у непристосованому просторі й про пошук органічного існування цього тіла. Крихкість і вразливість людського тіла, і наша Русалка маленька, ніжна й гнучка істота, яка потрапляє у ці здоровенні машини й комбінати, не губиться там. І завданням було створити для неї такі шляхи для прояву, щоб вона зайняла собою увесь простір, який там є. Ці рухи є природними. І цим фізичним пластом можна багато чого розповісти й збагатити матеріал», - наголосила Олексюк.

Автори перформансу хочуть привернути увагу до проблем на станції «Київміськвторресурси» шляхом сценічної рефлексії на дійсність.

«Київміськвторресурси» - це основна станція в Києві, яка займається переробкою твердих промислових та побутових відходів вторинної сировини, включно зі скляними, дерев'яними, полімерними (поліетиленова плівка і упаковка).

Автори проєкту звертають увагу, що вже декілька років поспіль «Київміськвторресурси» перебуває у критичному стані. Земля, на якій побудована станція, привабила київських забудовників, які прагнуть будь-якими способами її привласнити. Неодноразово лунали погрози, і було декілька нападів на працівників станції. «Люди, які дбають про наше майбутнє, потребують підтримки. І наша мета – привернути увагу великої кількості людей та захистити станцію від утиску забудовників», - наголошують автори проєкту.

Ековистава «Rusalka XXI» відбудеться 21 березня о 17.00 та 20.00 у приміщенні станції сортування та переробки сміття «Київміськвторресурси» (Київ, вул. Є. Маланюка, 112).

Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-